Znaczenie imienia Anastazja
Żywiołowa, energiczna i kapryśna – te cechy najlepiej określają Anastazję. To kobieta ambitna, która sukcesywnie realizuje postawione sobie zadania. Bezgranicznie ufa wszystkim ludziom, nawiązywanie nowych znajomości przychodzi jej z ogromną łatwością. Bliscy mogą zawsze zwrócić się do niej o pomoc. Od mężczyzny oczekuje przede wszystkim miłości, wsparcia i lojalności.
Pochodzenie imienia Anastazja
Imię Anastazja jest żeńskim odpowiednikiem męskiego imienia Anastazy. Wywodzi się od greckiego słowa “anastasis”, co oznacza “zmartwychwstanie, powstanie”. Imię Anastazja oznacza kobietę wskrzeszoną. W Polsce powszechnie używane od XII wieku.
Zamiłowania i hobby
Zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym Anastazja stawia na nieustanny rozwój. Chętnie uczestniczy w dodatkowych szkoleniach i kursach, a wieczory spędza zazwyczaj w towarzystwie dobrej książki.
Praca i kariera zawodowa
Anastazja jest bardzo żywiołową i energiczną kobietą. Gdyby tylko mogła, zmieniłaby cały świat! Jest pracowita, odpowiedzialna i dokładna. Jedną z jej największych wad jest częsta zmiana nastroju. Anastazja w jednej chwili z wesołej i pozytywnie nastawionej do życia kobiety może stać się osobą, którą przepełnia smutek. Niemniej jednak ma ona wielkie ambicje, dużą uwagę skupia na rozwoju osobistym, chętnie zdobywa nową wiedzę oraz umiejętności. Nie boi się nowych wyzwań ani częstych zmian. Jest otwarta i sympatyczna, dlatego też świetnie sprawdzi się w zawodach wymagających kontaktu z innymi osobami.
Predyspozycje zawodowe
Anastazja to bardzo ambitna kobieta. Znakomicie odnajdzie się zarówno na stanowisku specjalisty ds. marketingu czy przewodnika turystycznego, jak i w aktorstwie.
Patroni Anastazji
- Święta Anastazja z Dalmacji – córka poganina i chrześcijanki urodzona w Rzymie. Po śmierci męża przeniosła się do Iliri, aby nieść pomoc tamtejszym chrześcijanom, za co została skazana na tortury oraz śmierć poprzez spalenie na stosie. Patronka wszystkich męczenników oraz wdów. Święta Kościoła katolickiego i prawosławnego. Wspominamy ją 25 grudnia.
- Święta Anastazja z Rzymu – rzymska matrona, uczennica apostolska, męczennica chrześcijańska. Za pochowanie św. Piotra i Pawła została skazana na tortury oraz karę śmierci poprzez ścięcie. Święta Kościoła katolickiego i prawosławnego. Wspominamy ją 15 kwietnia.
- Święta Anastazja Patrycjuszka – święta katolicka z Bizancjum, zgodnie z legendą, aby uniknąć małżeństwa, uciekła do klasztoru w Aleksandrii, gdzie zmarła, wiodąc pustelnicze życie. Wspominamy ją 10 marca.