Kategorie
Imiona na literę A Imiona żeńskie

Amelia

Znaczenie imienia Amelia

Piękna, zaradna i odpowiedzialna – właśnie taka jest Amelia. Niekiedy bywa wstydliwa, ale dodaje jej to tylko uroku. Jest bardzo lubiana i taktowna, w innych ludziach najbardziej ceni sobie szczerość. Dobrze czuje się w swoim towarzystwie, a każdą wolną chwilę przeznacza na rozwój osobisty oraz realizowanie swoich pasji, przez co też nie ma zbyt wielu znajomych. W relacjach damsko-męskich jest raczej nieśmiała. Bardziej niż zdobywać, woli być zdobywana, kochana i szanowana. Amelia to perfekcyjna pani domu, która żadnej pracy się nie boi.

Pochodzenie imienia Amelia

Amelia (Amalia) to imię żeńskie pochodzenia germańskiego. Imię Amelia oznacza “dobrą, pracowitą gospodynię” lub “obrończynię ogniska domowego”. W Polsce powszechnie używane od XIV wieku obecnie jest jednym z najczęściej nadawanych imion.

Zamiłowania i hobby

Amelia to kobieta ciekawa świata, która nie znosi stagnacji. Dlatego też, kiedy tylko może pakuje się i udaje w kolejną daleką podróż do najciekawszych zakątków na kuli ziemskiej. W wolnych chwilach chętnie sięga po książki, ale tylko te, których treść bogata jest w praktyczne wskazówki dotyczące życia i rozwoju osobistego.

Praca i kariera zawodowa

Amelia jest typem rozważnej romantyczki. Wyróżnia ją nie tylko piękny wygląd, ale także i wnętrze. Jest dobrym i odpowiedzialnym pracownikiem. Nie boi się nowych wyzwań, a obowiązki zawodowe wykonuje bardzo dokładnie i skrupulatnie. Amelia jest twórcza i pomysłowa, co sprawia, że jest ona w stanie znaleźć wyjście praktycznie z każdej sytuacji. Przełożeni cenią ją przede wszystkim za wytrwałość, cierpliwość oraz rzetelność. Amelia nigdy nie spoczywa na laurach. Kolejno zdobywane sukcesy zawodowe traktuje jako mobilizację do dalszego rozwoju. Choć kariera zawodowa ma dla niej ogromne znaczenie, to zawsze znajdzie czas dla swoich bliskich. Jest bardzo towarzyska i pomocna, uwielbia pracę w zespole. Najlepiej czuje się wśród innych ludzi, dlatego też praca biurowa nie jest dla niej.

Predyspozycje zawodowe

Amelia łatwo nawiązuje kontakty z innymi osobami. Jest otwarta i co najważniejsze wzbudza ogromne zaufanie. Dlatego też świetnie sprawdzi się w roli pielęgniarki, lekarza pediatry, przedszkolanki czy nauczyciela, ale nie tylko. Dzięki zamiłowaniu do przedmiotów ścisłych Amelia odnajdzie się także w zawodzie elektronika lub akustyka.  

Patroni Amelii

Święta Amelia – znana również jako św. Amalberga z Maubeuge. Po śmierci męża wybrała życie zakonne w klasztorze w Maubeuge, gdzie zmarła. Święta Kościoła katolickiego, wspominamy ją 10 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *