Znaczenie imienia Andrzej
Niezależny, samodzielny, urodzony zwycięzca i zdobywca – te cechy najlepiej opisują Andrzeja. Jeśli tylko zechce, może osiągnąć bardzo wiele, skrupulatnie realizuje wyznaczone sobie cele. Nie lubi samotności oraz rutyny – w jego towarzystwie raczej nikt nie będzie się nudził. Jeżeli chodzi o sprawy sercowe i relacje z kobietami, to Andrzej jest prawdziwym flirciarzem i zdobywcą serc!
Pochodzenie imienia Andrzej
Andrzej to imię męskie pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa „andros” (mąż, mężczyzna) bądź „anderios” (męski). W wolnym tłumaczeniu wskazuje na mężczyznę dzielnego i mężnego. W Polsce powszechnie używane jest od XIII wieku, często w formie Jędrzej.
Zamiłowania i hobby
Andrzej to dusza towarzystwa, dlatego też wolne chwile najchętniej spędza razem ze znajomymi czy rodziną. Jest bardzo aktywny, uwielbia sport na świeżym powietrzu, a przede wszystkim gry zespołowe, w których może się wykazać.
Praca i kariera zawodowa
Andrzej to mężczyzna dumny i niezależny, niekiedy bywa wręcz zarozumiały. W życiu marzy o osiągnięciu dużego sukcesu, który przyniesie mu sławę oraz pieniądze. Jest dobrze zorganizowanym i solidnym pracownikiem. Powierzone obowiązki wykonuje sumiennie, z ogromną dbałością o najmniejszy szczegół – oczywiście pod warunkiem, że praca związana jest bezpośrednio z jego zainteresowaniami. Jest człowiekiem wszechstronnie uzdolnionym i ambitnym, dzięki czemu doskonale poradzi sobie praktycznie w każdym zawodzie.
Predyspozycje zawodowe
Choć odnajdzie się na każdym stanowisku, to największą satysfakcję przynosi mu praca w zawodzie m.in. policjanta, strażaka, wojskowego, menedżera, pedagoga, reżysera bądź dyrygenta. Prościej rzecz ujmując, Andrzej dobrze sprawdzi się zawodzie, który zapewni mu poczucie niezależności.
Patroni Andrzeja
- Święty Andrzej Apostoł – męczennik, jeden z dwunastu apostołów, rodzony brat św. Piotra. Według Biblii był pierwszym, który został powołany. Patron kilku krajów, w tym m.in. Szkocji i Sycylii, małżeństw, podróżujących, rybaków, rycerzy, woziwodów oraz rzeźników. Wspominamy go 30 listopada.
- Święty Andrzej Świerad – po pobycie w klasztorze benedyktynów na Górze Zabor, udał się do pobliskiej pustelni, gdzie wiódł ascetyczny styl życia aż do śmierci. Patron Chorwacji, Słowacji i Węgier. Wspominamy go 13 lipca.
- Święty Andrzej Babola – polski duchowny, jezuita, misjonarz, kaznodzieja, męczennik, święty Kościoła katolickiego. Autor tekstu ślubów lwowskich króla Jana Kazimierza. Patron Polski, Czechowic-Dziedzic, Złocieńca, a także wielu diecezji, w tym diecezji płockiej i łomżyńskiej. Wspominamy go 16 maja.