Kategorie
Imiona na literę A Imiona żeńskie

Andżelika

Znaczenie imienia Andżelika

Miła, życzliwa i kokieteryjna – to największe zalety Andżeliki. Jest kobietą inteligentną o artystycznej duszy. Choć ma ogromną wiedzę, to nie najlepiej czuje się, wykonując zawód wymagający od niej logicznego i strategicznego myślenia. Dlatego też stawia na zawody, które zapewnią jej satysfakcję. Nie dąży do osiągnięcia wielkiego sukcesu. Nie lubi rywalizować, Jest ona raczej typem osoby, która czeka na to, co los jej przyniesie. Andżelika jest flirciarą, często zmienia partnerów. Niemniej, kiedy już zdecyduje się na zawarcie związku małżeńskiego, to jest kochającą i wierną żoną.

Pochodzenie imienia Andżelika

Andżelika to imię żeńskie wywodzące się od łacińskiego słowa “angelicus”, czyli “anielska” bądź greckiego słowa “angelikons” – “anielski”. Imię Andżelika oznacza zatem kobietę o iście anielskim usposobieniu. W Polsce powszechnie używane od połowy XIX wieku.

Zamiłowania i hobby

Jak na artystkę przystało, Andżelika czuje się niczym wolny ptak. Czas wolny spędzony w domu z reguły przeznacza na czytanie książek, malowanie obrazów lub oglądanie meksykańskich telenoweli. Jest bardzo towarzyska, w związku z czym regularnie spotyka się ze znajomymi oraz bliskimi.

Praca i kariera zawodowa

Andżelika to kobieta z artystyczną duszą, która wzbudza zachwyt swoją urodą, wdziękiem oraz subtelnością. W życiu zarówno tym osobistym, jak i zawodowym zazwyczaj kieruje się sercem zamiast rozumem, co nie raz przysporzyło jej wielu problemów. Andżelika nie przejmuje się drobnymi niepowodzeniami, a każdą porażkę przyjmuje z pokorą, wyciągając z niej odpowiednie wnioski. Jest inteligentna, oczytana, uczciwa i prawdomówna, co szczególnie doceniają jej przełożeni. Brak pewności siebie oraz zdecydowania to dwie największe wady Andżeliki. Dlatego też wybierając pracę, stawia raczej na zawody niewiążące się z koniecznością podejmowania samodzielnych i ważnych decyzji. Najchętniej wybiera stanowiska powiązane z zainteresowaniami i pasją.

Predyspozycje zawodowe

Andżelika to kobieta, która powala swoją urodą oraz inteligencją, dlatego też jest idealną kandydatką na modelkę bądź aktorkę. Wszechstronnie uzdolniona z głową pełną pomysłów świetnie odnajdzie się w roli projektantki mody, a nawet księgowej w dużej korporacji.

Patroni Andżeliki

  • Błogosławiona Angelika z Milazzo – włoska tercjarka, czyli osoba świecka, która dobrowolnie zadecydowała o zamieszkaniu w zakonie franciszkańskim. Wspominamy ją 6 grudnia.
  • Błogosławiona Maria Angelika Mastroti di Papasidero – włoszka żyjąca w XIX wieku. Choć nie została oficjalnie wyniesiona na ołtarze, to czczona jest jako osoba błogosławiona. Wspominamy ją 25 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *