Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę C

Czesław

Znaczenie imienia Czesław

Czesław to bardzo pewny siebie mężczyzna, który wyróżnia się dużą niezależnością oraz oryginalnym stylem życia. Jest również bardzo przebojowy i elokwentny oraz nie daje za wygrano, co szybko zauważymy tocząc z nim długie spory intelektualne. Upór i trwałość w działaniu sprawiają, że od początku do końca Czesław kroczy jasno wytyczoną ścieżką. Doskonale czuje się w roli przywódcy oraz z dużą łatwością zdobywa nowe zdolności, które pozwalają mu się realizować prywatnie oraz zawodowo. Sporadycznie zdarza mu się również mieć słomiany zapał, dlatego powinien z tym walczyć. Na co dzień jest osobą niezwykle empatyczna, pełną życzliwości i zrozumienia. Dzięki temu ma liczne grono zaufanych przyjaciół, na których zawsze może liczyć. Dzieli się z innymi dobrym słowem oraz ma bardzo pogodne nastawienie do życia, również w trudnych momentach. Uwielbiam uszczęśliwiać ważne dla siebie osoby, jednak bywa również skryty i powściągliwy w wydawaniu swoich opinii. Czasami ucieka również w samotność, gdzie próbuje poradzić sobie z własnymi problemami. Na co dzień Czesław jest bardzo spokojnym i stonowanym człowiekiem, który doskonale odnajduje się w życiu rodzinnym.

Pochodzenie imienia Czesław

Imię Czesław pochodzi z języka starosłowiańskiego i oznacza osobę, która zasługuje na cześć lub chwałą. W alternatywnym znaczeniu imię to oznacza mężczyznę, który ma czcić dobrą sławę lub chwałę.

Zamiłowania i hobby

Czeslaw to typ osoby, która lubi odpowiednio zbalansować spędzanie czasu w gronie przyjaciół oraz zaszywanie się w samotni. Utrzymanie odpowiedniej równowagi to podstawa w jego życiu, dzięki której może zachować pozytywne nastawienia. Interesuje się dobrą książką oraz filmem, a także lubi podróże na łono natury.

Praca i kariera zawodowa

Niezależność oraz odpowiedzialność Czesława sprawia, że ma zadatki na bycie skutecznym przedsiębiorcą. Jest osobą, która twardo stąpa po ziemi i ceni sobie ciężką pracę, dlatego jest również cenionym pracownikiem. Elokwencja oraz konsekwencja w działaniu sprawiają, że nie poddaje się nawet w przypadku trudnych projektów, które są mu powierzane. Dzięki temu osiąga spore sukcesy zawodowe i może się realizować. Umiejętność utrzymywania dobrych relacji z innymi ludźmi również wpływa na to, że łatwo pokonywać mu kolejne szczeble kariery zawodowej.

Predyspozycje zawodowe

Charakter Czesława doskonale sprawdzi się na salach sądowych, gdzie może być uznanym prawnikiem. Alternatywą może być dla niego praca notariusza lub stomatologa, gdzie każdy szczegół ma znaczenie.

Patroni Czesława

  • Błogosławiony Czesław – to Dominikanin, który odbywał nowicjat we Włoszech. Następnie w Czechach założył wspólnotę dominikańską, a na koniec życia osiedlił się we Wrocławiu, gdzie był przeorem. Legendy głoszą, że ocalił to miasto przed najazdem Tatarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *