Kategorie
Imiona na literę E Imiona żeńskie

Eugenia

Znaczenie imienia Eugenia

Eugenia to kobieta, która jest bardzo przebojowa i dynamiczna. To istny tajfun, który z rozpędem mknie po osiągnięcie swoich celów prywatnych i zawodowych. Na co dzień jest bardzo praktyczna i wykorzystuje okazje, które jej się nadarzą. Eugenia to kobieta bardzo zdolna, która stawia na samorozwój oraz zdobywanie nowych umiejętności. Przychodzi jej to z dużą łatwością, co jest niewątpliwie jej atutem. Czasami zbyt bardzo skupia się na osiągnięciu celu, przez co nie dostrzega tego co jest po drodze. W niektórych sytuacjach może to być bardzo kłopotliwe, a nawet niebezpieczne. Stawia na kontakty międzyludzkie, dlatego z reguły ma bardzo wielu znajomych, w tym również wpływowe osoby. Lubi być niezależna i stawiać czoła dużym wyzwaniom. To dodatkowo ją napędza do działania, co doceniane jest między innymi w sferze zawodowej. Lubi swobodę w życiu i przygody, dlatego bardzo trudno jej utrzymać się dłużej w jednym miejscu. Ta cecha sprawia, że ma kłopoty również ze zbudowaniem rodziny i ustatkowaniem się. Jest bardzo dynamiczna i lubi dominować, co często spotyka się z dezaprobatą jej znajomych. Mimo wszystko jest jednak bardzo lubiana.

Pochodzenie imienia Eugenia

Imię Eugenia pochodzi z języka greckiego i jest żeńską formą imienia Eugeniusz. W greckim znaczeniu Eugenia to kobieta, która jest szlachetnie urodzona.

Zamiłowania i hobby

Eugenia uwielbia dynamiczne życie pełne przygód. W związku z tym dużo czasu poświęca na podróże, by odkrywać nieznane regiony i nowe kultury. Cały czas jest w biegu, przez co brakuje jej czasu na spokojny relaks. Odpoczywa aktywnie, dlatego potrzebuje znajomych o podobnym temperamencie. Stawia również na samorozwój, dlatego w każdej chwili uczy się czegoś nowego.

Praca i kariera zawodowa

Umiejętność logicznego myślenia to ważny atut Eugenii na rynku pracy. Ponadto jest bardzo zdolna, więc z łatwością zdobywa nowe umiejętności i pnie się po szczeblach kariery zawodowej. Podejmuje się nawet najbardziej wymagających wyzwań, ponieważ traktuje to jako niezwykłe, zawodowe przygody. Jest bardzo przebojowa, dlatego warto mieć ją w swoim zespole. Potrafi rzucać dobrymi pomysłami jak z rękawa, co również nie jest bez znaczenia. Trudno jej na dłuższa metę pracować dla kogoś, dlatego często stawia na własny biznes i zostanie niezależną specjalistką.

Predyspozycje zawodowe

Eugenia ma predyspozycje do tego, by być wysokiej jakości specjalistką w takich branżach jak marketing, informatyka lub biznes. Może tam budować własną markę, a przebojowość i głowa pełna pomysłów jej w tym pomagają. Może również być świetnej klasy aktorką lub piosenkarką.

Patroni Eugenii

  • Św. Eugenia – to męczennica z Rzymu, która zginęła w torturach za panowania cesarza Waleriana w III wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *