Znaczenie imienia Kajetan
Kajetan to mężczyzna o flegmatycznym usposobieniu. W życiu jest bardzo powolny i wychodzi z założenia, że na wszystko ma czas, co nie zawsze spotyka się z aprobatą przełożonych lub osób z najbliższego otoczenia. Zdecydowanie ma naturę osoby, która wiele czasu poświęca na rozmyślania i marzenia. Posiada bardzo wysoką inteligencję i ambicję, jednak flegmatyzm bierze górę, dlatego często brakuje mu przebojowości, by osiągnąć coś więcej. W swoich działaniach jest jednak konsekwentny, dlatego dobrze sprawdzi się w zawodach, które wymagają cierpliwości i skrupulatności. Wśród jego minusów warto wymienić podatność na wpływy innych osób, dlatego może podejmować błędne i kosztowne emocjonalnie i finansowo decyzje. Stara się ostrożnie dobierać przyjaciół, dlatego zazwyczaj jest to wąskie i zaufane grono. Wśród innych cieszy się poważaniem i szacunkiem, a w towarzystwie zdarza mu się błysnąć poczuciem humoru. Bardzo ostrożnie podchodzi do związków, więc zwleka z założeniem rodziny. Następnie nie potrafi się w nią odpowiednio zaangażować.
Pochodzenie imienia Kajetan
Męskie imię Kajetan pochodzi z języka łacińskiego. Powstało ze zniekształcenia słowa “Caietanus”. Oznacza ono osobę, która wywodzi się z włoskiego miasta Kajety, które leży na północ od Neapolu.
Zamiłowania i hobby
Kajetan to bardzo spokojna osoba, co automatycznie przekłada się na jego zamiłowania. Zdecydowanie unika rywalizacji sportowej i ryzykownych podróży. Stawia na spokój. Lubi spędzać czas przy dobrej książce i filmie, a także podczas wypadów do galerii sztuki i teatrów. Chętnie również spotyka się z gronem zaufanych sobie przyjaciół, jednak jest ono starannie wyselekcjonowane. Na pewno nie jest duszą towarzystwa, jednak pozostaje cenionym partnerem do filozoficznych dyskusji.
Praca i kariera zawodowa
Sytuacja Kajetana na rynku pracy nie jest jednoznaczna. Z jednej strony jest to ambitna i inteligentna osoba, która chciałaby osiągać sukcesy, a z drugiej strony w jego poczynaniach jest bardzo dużo flegmatyzmu. To sprawia, że często brakuje mu przebojowości, by przeforsować swój pomysł lub stanąć na czele zespołu projektowego. Swoje obowiązki wykonuje skrupulatnie, lecz wolno, więc nie warto powierzać mu projektów, które wymagają dynamicznego działania i ekspresowej finalizacji. Dobrze sprawdza się w roli specjalisty lub osoby, którą ktoś kieruje. Trudniej stanąć mu na czele grupy lub zajmować kierownicze stanowiska.
Predyspozycje zawodowe
Ze względu na swój charakter, Kajetan może być bardzo dobrym lekarzem lub specjalistą w zakresie żywienia. Sprawdzi się również na specjalistycznych stanowiskach związanych z wykształceniem inżynieryjnym.
Patroni Kajetana
- Św. Kajetan – był protonotariuszem papieskim z przełomu XV i XVI wieku. Założył zgromadzenie Kleryków Regularnych oraz jest patronem bankowców.