Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę K

Kacper

Znaczenie imienia Kacper

Mężczyzna o imieniu Kacper to osoba, która twardo stąpa po ziemi i dąży do bycia niezależną. Każdy jego wybór opiera się o rozważne działanie, przy czym towarzyszy mu ogromny spryt. Dzięki temu jest w stanie poradzić sobie nawet z największymi przeciwnościami losu. W codziennym działaniu cechuje się dużym uporem i konsekwencją, co pozytywnie przekłada się na jego życie prywatne i zawodowe. Gdy ma swoje zdanie, to zawarcie go broni i zdecydowanie nie idzie za głosem większości. W życiu odnosi wiele sukcesów ponieważ umiejętnie do nich dąży i potrafi wyciągać odpowiednie wnioski z porażek. Jest odważny i pomysłowy, co pomaga mu w karierze zawodowej i prowadzeniu własnego biznesu. Uwielbia podróżować, dlatego wolny czas spędza na odkrywaniu nieznanego. Potrafi znaleźć ciekawe miejsce nawet w swojej bliskiej okolicy. Zdecydowanie nie lubi ograniczeń, dlatego stara się przejść przez życie na własnych zasadach. W towarzystwie jest lubiany, choć często lubi błyszczeć i słuchać komplementów. Ma pozytywną energię, którą zaraża innych. Trudno mu zbudować stabilny związek, ponieważ bywa porywczy i wciąż szuka nowych wyzwań i przygód.

Pochodzenie imienia Kacper

Męskie imię Kacper wywodzi się z języka perskiego. Bezpośrednio powstało ze zniekształcenia słowa “Gathaspar” i oznacza mężczyznę, który wykonuje zawód skarbnika.

Zamiłowania i hobby

Kacper to przykład prawdziwego podróżnika. Każdą wolną chwilę stara się spędzać podczas odkrywania nowych zakątków świata. Wolne weekendy i popołudnia spędza w okolicy, gdzie sprawdza nowe miejsca w lasach i nad jeziorami. Nie straszna mu żadna pogoda. Dobrze odnajduje się również w towarzystwie innych osób, dlatego chętnie organizuje przyjęcia lub jest ich aktywnym uczestnikiem. Czasem, lubi zaszyć się w rodzinnym gronie przy dobrym filmie lub książce.

Praca i kariera zawodowa

Kacper w swoim życiu dąży do niezależności. W swoich działaniach kieruje się sprytem i rozwagę, dzięki czemu z powodzeniem kieruje swoją karierą zawodową i stabilnie pnie się po hierarchii stanowisk. Bardzo szybko osiąga sukcesy, dlatego można mu powierzyć nawet bardzo wymagające projekty i zadania. Pomocne w tym są jego inteligencja i błyskotliwy umysł. Jest wytrwały i uparty, jednak nie zawsze potrafi znaleźć odpowiedni balans. Dobrze sprawdza się w zawodach, które wymagają podejmowania trudnych i ryzykownych decyzji, a także ruchu. Stabilna praca za biurkiem może być dla niego męcząca.

Predyspozycje zawodowe

Ze względu na swoją aktywność, Kacper doskonale sprawdza się w zawodach związanych z podróżami i turystyką. Wśród nich znajdują się między innymi takie jak podróżnik, lotnik, czy sportowiec. Ma również smykałkę do śpiewu, więc przy odrobinie szczęścia, może być znanym piosenkarzem.

Patroni Kacpra

  • Św. Kasper del Bufalo – to rzymski kapłan z przełomu XVIII i XIX wieku. Swoje życie poświęcił ba katechizowaniu biednych dzielnic Rzymu.
  • Kacper (jeden z Trzech Króli) – biblijny król, który był mędrcem ze Wschodu. Przybył do Betlejem, gdzie oddał hołd narodzonemu Jezusowi i złożył mu swoje dary. Wchodzi w skład Trzech Króli, łącznie z Melchiorem i Baltazarem.
  • Św. Kacper Bertoni – kolejny z włoskich zakonników, który żył na przełomie XVIII i XIX wieku. Był odpowiedzialny za powołanie do życia zgromadzenia Kapłanów Najświętszych Stygmatów Pana Jezusa Chrystusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *