Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę M

Michał

Znaczenie imienia Michał

Michał to mężczyzna, który ma tendencję do zamykania się we własnym świecie. Zdecydowanie nie należy do osób, które z łatwością okazują emocję i opowiadają o sobie. W życiu bywa surowy zarówno wobec siebie, jak i innych osób. Ma przeświadczenie, że jest najważniejszy i wszystko powinno się toczyć wokół niego, przez co może mieć problemy z nawiązywaniem trwałych i prawdziwych przyjaźni. W codziennym życiu jest także bardzo logiczny, dzięki czemu wszystko dokładnie analizuje. Wyznaje swoje zasady, od których rzadko robi odstępstwa. Charakterystyczne dla niego jest to, że wszystko jest albo czarne, albo białe. Nie ma nic pośrodku. Gdy na jego drodze pojawiają się problemy, to dzielnie z nimi walczy i prze do przodu. To cecha, która pozwala mu osiągać sukcesy zawodowe i dochodzić do kierowniczych stanowisk. Jego dużą wadą jest duma, która może zostać urażona. Nie radzi sobie w takich sytuacjach. Zawsze chce być najlepszy, choć czasami wiele go to kosztuje. Posiada zmysł analityczny i dobrą pamięć. W miłości może być bardzo trudnym partnerem.

Pochodzenie imienia Michał

Męskie imię Michał pochodzi z języka hebrajskiego. Prawdopodobnie powstało ze zniekształcenia słowa “mikha’el”, które oznacz pytanie “kto jest jak Bog?”. To imię biblijne, które może nawiązywać do osoby podobnej Bogu, czyli wyznającej najwyższe cnoty. W Polsce pojawiło się już w średniowieczu, jednak największą popularność zyskało w XIX wieku. Utrzymuje się ona do dziś.

Zamiłowania i hobby

Michał to osoba, która stroni od wystawnych przyjęć i dużego zgiełku. Od imprez zdecydowanie bardziej woli wyjście do teatru, do kina, czy też odwiedzenie wystawy ze sztuką. Ma artystyczną duszę, co przekłada się na jego zainteresowania. Często zamyka się w swoim własnym świecie i ucieka w samotnię. Lubi spędzić czas przy telewizorze lub z dobrą książkę w ręku. Od czasu do czasu spotyka się także ze znajomymi, jednak jest to wąskie i bardzo zaufane grono.

Praca i kariera zawodowa

Mężczyźni o tym imieniu są niezwykle cenieni na rynku pracy. Cechują się dużą sumiennością i starannością wykonywanych obowiązków. Na ogół są opanowani i odpowiedzialni, dzięki czemu można powierzyć im nawet wymagające zadania i projekty. Sprawdzą się zarówno jako członkowie większego zespołu, jak i na indywidualnych stanowiskach lub jako przełożeni. Ich zalety najbardziej dostrzegalne są w sytuacjach kryzysowych. Wybrany przez niego zawód musi być konkretny oraz dawać szansę na realizację ważnych celów.

Predyspozycje zawodowe

Twardy kręgosłup moralny Michała sprawia, że doskonale odnajdzie się w służbach mundurowych. Ma predyspozycje do bycia także uznanym handlowcem lub przedsiębiorcą. Jego artystyczna dusza może pokierować go w kierunku malarstwa i innych sztuk.

Patroni Michała

Św. Archanioł Michał – to postać biblijna, która uważana jest za jednego z najpotężniejszych partonów Kościoła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *