Kategorie
Imiona męskie Imiona żeńskie

Tomasz

Znaczenie imienia Tomasz

Mężczyzna o imieniu Tomasz to osoba, która charakteryzuje się wysoko rozwiniętą inteligencją. Ponadto na co dzień jest bardzo subtelny, dlatego szybko zjednuje sobie kobiety. Przez życie idzie z jasno ustalonymi zasadami, w tym przede wszystkim z uczciwością. Nie można zarzucić mu braku kultury, czy też nietaktu. Doskonale odnajduje się w wielu życiowych sytuacjach, zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Jeżeli odpowiednio wykorzysta swoje mocne strony, to może osiągnąć wiele sukcesów w życiu.

Tomasz to osoba, która znana jest z dobrej organizacji. Umiejętnie zarządza swoim czasem, a także innymi ludźmi. Czasami zdarza się, że nie potrafi zahamować nad swoimi ironicznymi uwagami względem innych osób. Może to rodzić kłopotliwe sytuacje. Im szybciej nad tym zapanuje, tym lepiej. Na co dzień jest bardzo rodzinny i oddaje się bliskim bezgranicznie. Gdy się zakocha, to jest odpowiedzialnym mężem. Ma również predyspozycje do bycia znakomity ojcem.

Pochodzenie imienia Tomasz

Męskie imię Tomasz pochodzi z języka aramejskiego. Powstało bezpośrednio od słowa toma, które oznaczało bliźniaka. W Polsce weszło do użycia w XII wieku i obecnie wykorzystywane jest powszechnie na dużą skalę.

Zamiłowania i hobby

Tomasz ma wiele zainteresowań. Przede wszystkim to aktywny mężczyzna, który lubi działać. W związku z tym stawia na liczne podróże, zarówno po Polsce, jak i w odległe tereny świata. Jest ciekawy i chętnie poznaje nową kulturę lub smaki. Gdy założy rodzinę, to stara się spędzać jak najwięcej czasu z bliskimi. Doskonale odnajduje się podczas wypadów za miasto, wyjścia do kina, na plac zabaw, czy też w domowym zaciszu. Chętnie sięga po dobrą książkę lub film. Nie stroni również od jakościowej muzyki. Do tego Tomasz może mieć wiele przyziemnych zainteresowań, które w głównej mierze zależą od jego indywidualnego usposobienia.

Praca i kariera zawodowa

Jeżeli odpowiednio wykorzysta swoje atuty i zapanuje nad wadami, to Tomasz może osiągnąć spektakularne sukcesy. Może zdarzyć się jednak, że będzie miał problemy ze zbudowaniem kariery zawodowej. Wszystko dlatego, że często pracuje w zrywach. Przez to nie osiąga założonych celów. Jeżeli jednak w stu procentach się zaangażuje, to osiągnie wiele. Dobrze sprawdza się w roli przełożonego, ponieważ innych traktuje sprawiedliwie i uczciwie. Dzięki swojej organizacji, szybko osiąga eksponowane i dobrze płatne stanowiska. Pozwala mu to wieść spokojne i ustabilizowane życie pod kątem finansów.

Predyspozycje zawodowe

Tomasz dobrze sprawdzi się w wielu zawodach. Wśród rekomendowanych dla niego wymienia się m.in. pracę w mediach, czy też w polityce. Ponadto może być uznanym reżyserem. Jeżeli postawi na własny biznes, to także odniesie w nim sukces.

Patroni Tomasza

Św. Tomasz z Akwinu – zakonnik i teolog z Włoch, który był uczniem św. Alberta Wielkiego.

Św. Tomasz – był apostołem z Galilei, który głosił Ewangelię wśród ludów Persów, Medów i Partów. Zginął w Kalaminie w Indiach śmiercią męczeńską.

Św. Tomasz Becket – mąż stanu i kapłan z Anglii, który był biskupem Canterbury. Obecnie jest patronem Anglii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *