Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę W

Wacław

Znaczenie imienia Wacław

Mężczyzna o imieniu Wacław to osoba, która przez życie idzie pewnie i zdecydowanie. Zawsze dąży do realizacji założonego celu. W związku z tym nie lubi sytuacji, gdy ktoś staje mu na drodze. Wówczas może być bardzo niemiły. Zrobi co w jego mocy, aby osiągnąć swój cel. Umiejętnie pokonuje nawet najtrudniejsze przeszkody i rzadko się cofa. Musi nad tym pracować, ponieważ często osiągnięcie danego celu nie jest warto aż takich nakładów zaangażowania i czasu. Niestety rozumie to dopiero po fakcie. Dotyczy to zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego.

Doskonale odnajduje się w warunkach rywalizacji. Widać to w jego pracy oraz w wolnym czasie, gdy chętnie stawia na sport. Cały czas stara się uczyć i rozwijać. Pragnie być najlepszy. Mimo tego, ponad zaszczyty i poklask stawia samozadowolenie. Satysfakcja z osiągniętego celu to dla niego najważniejsza nagroda. Na co dzień ma również określony system wartości, którymi się kieruje. To przede wszystkim sprawiedliwość. W związku z tym dobrze sprawdzi się w roli przełożonego, który nie wywyższa żadnego z podwładnych. Do tego posiada zdolności dyplomatyczne. W miłości jest wrażliwy i empatyczny, dlatego stanowi dobry materiał na męża i ojca.

Pochodzenie imienia Wacław

Męskie imię Wacław pochodzi z języka czeskiego. Powstało ze zlepka słów większy i sława. W związku z tym, imię to w wolnym tłumaczeniu oznacza mężczyznę, który chce zdobyć lub zdobędzie dużą sławę.

Zamiłowania i hobby

Wacław lubi rywalizację. W związku z tym często stawia na uprawianie sportów, w których może weryfikować swoje siły i umiejętności z innymi osobami. Zazwyczaj to sporty indywidualne, choć zdarza się również, że chętnie uprawia sporty zespołowe. Jeżeli chodzi o spotkania towarzyskie, to rzadko bierze w nich udział. Wszystko dlatego, że bardziej ceni sobie spokój. Lubi spędzać czas w domowym zaciszu w gronie rodziny lub na łonie natury. Nie stroni również od wyjazdów turystycznych, jednak głównie w miejsca, które mają duże znaczenie kulturalne i historyczne. Podczas każdej podróży stawia na zdobywanie cennego doświadczenia.

Praca i kariera zawodowa

Mężczyźni o imieniu Wacław są bardzo cenieni na rynku pracy. Wszystko dlatego, że swoje obowiązki wykonują z dużą precyzją i skrupulatnością. Łatwo się nie poddają i konsekwentnie dążą do realizacji założonego celu. Pokonają każdą przeszkodę. Czasem jednak, do celu dążą na oślep, co może spowodować więcej strat niż korzyści. Sprawiedliwość Wacława sprawia, że dobrze sprawdza się na stanowiskach kierowniczych. Umiejętnie zarządza zespołem i każdego traktuje równo. To niezwykle ważna cecha.

Predyspozycje zawodowe

Wacław to osoba, która ma predyspozycje do pracy w zawodach ważnych i szanowanych. Doskonale odnajdzie się jako: sędzia, prokurator, adwokat, czy też dziennikarz. Jako ten ostatni, dużą uwagę będzie poświęcał na sprawy społeczne i śledcze.

Patroni Wacława

Św. Wacław – to król Czech z X wieku, który był męczennikiem. Opowiadał się za chrześcijaństwem, jednak został zamordowany przez swojego brata i jego popleczników. Obecnie jest patronem Czech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *