Kategorie
Imiona na literę W Imiona żeńskie

Weronika

Znaczenie imienia Weronika

Kobieta o imieniu Weronika to osoba, która ma bardzo złożony i często niełatwy charakter. W związku z tym trzeba mieć wiele cierpliwości do obcowania z nią. Weronika potrafi wybuchać w najmniej oczekiwanym momencie i pozostaje przy tym bardzo zawistne. Ma swoje zdanie i uparcie przy nim stoi. Gdy ktoś się z nią nie zgadza, to może rodzić to niepotrzebne konflikty. To sprawia, że Weronika jest prawdziwą tykającą bombą. Pozostaje przy tym bardzo zdecydowana i uparcie dąży do realizacji swoich planów. Dotyczy to zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego.

Z drugiej strony posiada w sobie ogromne pokłady miłości i czułości, które pozostawia dla bliskich. Dzięki temu jest doskonałą przyjaciółką, matką, czy też żoną. Walczy o szczęście osób, na których jej zależy. Weronika cechuje się dużą ambicją i stale dąży do tego, aby się doskonalić. Chętnie zdobywa nowe umiejętności i poznaje świat. Umie wyciągnąć cenną lekcję z każdego błędu i pozostaje przy tym bardzo pracowita. W wolnych chwilach chętnie angażuje się w akcje charytatywne i pomocowe.

Pochodzenie imienia Weronika

Kobiece imię Weronika pochodzi z języka bizantyjskiego lub greckiego. Mogło powstać z przekształcenia słów phero i nike. Oznaczają one kolejno niesienie czegoś oraz zwycięstwo. Według innych przekonań imię to powstało od wyrażenia iere eikon, które określa święte oblicze. Ten przekaz bezpośrednio nawiązuje do Biblii i chusty św. Weroniki.

Zamiłowania i hobby

Przede wszystkim Weronika to osoba bardzo ciekawa świata. W związku z tym bardzo często stawia na podróże. Wystarczy wolny weekend, aby wyjechać gdzieś za miasto. Doskonale relaksuje się na łonie natury. Gdy ma dłuższy urlop, to stawia na dalsze wycieczki w Polsce i za granicą. Tam chętnie odkrywa nowe lądy, poznaje kulturę i smaki. Oczywiście nie stroni również od czasu spędzanego w gronie przyjaciół i rodziny. Chętnie wybierze się na miasto, czy też na domówkę. Sama również jest doskonałą organizatorką różnego rodzaju przyjęć.

Praca i kariera zawodowa

Weronika ma szanse na zbudowanie solidnej i satysfakcjonującej kariery zawodowej. Wszystko dlatego, że jest bardzo solidna. Dużo czasu poświęca na samodoskonalenie się, a do każdego zadania podchodzi z należytą staranności. Zawsze daje z siebie wszystko i umiejętnie wykorzystuje swoje talenty. Krok po kroku pnie się po drabinie zawodowej, aż dojdzie do kierowniczych stanowisk. Jej atutem jest trafność oceny sytuacji, a także to, że nie zraża się niepowodzeniami. Z każdego błędu wyciąga lekcje i stara się, aby w przyszłości się on nie powtórzył. Często wykorzystuje swoją życiową mądrość.

Predyspozycje zawodowe

Kobiety o imieniu Weronika mają predyspozycje do pracy w zawodach, gdzie mogą pomagać innym. Właśnie dlatego będą dobrym pedagogiem, psychologiem, czy też lekarzem. Sprawdzą się również w zawodach prawniczych.

Patroni Weroniki

Św. Weronika Negroni – zakonnica z Binasco, która żyła w XV wieku i słynęła z proroctw.

Św. Weronika z Jerozolimy – to ona podała chustę Chrystusowi, który zmierzał na Golgotę. Chusta ta jako relikwia przechowywana jest w Rzymie w Bazylice św. Piotra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *