Kategorie
Imiona na literę W Imiona żeńskie

Wiesława

Znaczenie imienia Wiesława

Kobieta o imieniu Wiesław to osoba bardzo energiczna, która szybko podejmuje decyzje. Bez wątpienia woli działać, niż analizować. W niektórych sytuacjach może przynieść to jednak odwrotne od zamierzonych skutki. Warto, aby zapanowała nad swoją impulsywnością. Może okazać się, że działanie w danej sytuacji przyniesie więcej złego, niż dobrego. Ponadto kobiety o tym imieniu są niezwykle spontaniczne i nie sposób się z nimi nudzić. Cały czas mają mnóstwo pomysłów, które chętnie wdrażają. Bez wątpienia chwytają życie za rogi. Ich życiowa dewiza to carpe diem.

Wiesława na co dzień jest bardzo uparta i ślepo brnie do realizacji życiowych celów. Uparcie broni swojego zdania nawet wtedy, gdy jest w błędzie. Ponadto ma problem z przyznawaniem się do błędów oraz z braniem odpowiedzialności na swoje barki. To cechy, które są negatywnie odbierane zarówno w środowisku zawodowym, jak i w życiu prywatnym. Powinna nad tym pracować, ponieważ mylić się jest rzeczą ludzką. Osobom, które ceni, zawsze okazuje dużo ciepła i empatii. Właśnie dlatego jest dobrą i lojalną przyjaciółką. W związku bywa wybuchowa, jednak oddana. Jeżeli partner umie z nią żyć, to stworzą niezwykle zgrany duet.

Pochodzenie imienia Wiesława

Kobiece imię Wiesława pochodzi z języka słowiańskiego. Jest odpowiednikiem imienia męskiego Wiesław, które powstało ze zniekształceń kilku wcześniej używanych imion. W wolnym tłumaczeniu oznacza kobietę, która osiągnie sławę lub będzie ją głosić w kontekście innych osób.

Zamiłowania i hobby

Bez dwóch zdań Wiesława to osoba, która nie lubi stagnacji. W jej życiu ciągle coś się musi dziać. Właśnie dlatego często zmienia swoje zamiłowania i rzadko kiedy poświęca im więcej czasu. Pod tym względem jej życie jest bardzo zróżnicowane. Wiesława jest ciekawa świata i chętnie podróżuje. Stawia zarówno na podróże lokalne, jak i w dalekie zakątki świata. Wszystko zależy od jej aktualnej sytuacji finansowej oraz długości otrzymanego w pracy urlopu. Nie stroni również od wypadów na miasto w gronie przyjaciół, czy też od udziału w domówkach. Dobrze czuje się w towarzystwie i nudzi ją spędzanie wolnego czasu w domu. Właśnie dlatego jesień i zima nie należą do jej ulubionych pór roku.

Praca i kariera zawodowa

Wiesława może mieć spore problemy z budowaniem satysfakcjonującej kariery zawodowej. Wszystko przez to, że jest bardzo bezpośrednia, energiczna i roztrzepana. Zdarza się, że popełnia wiele błędów i nie wykonuje starannie swoich obowiązków. Ponadto nie bierze odpowiedzialności na swoje barki, nie uznaje kompromisów i nie przyznaje się do błędów. Przez to może powodować konflikty ze współpracownikami. Jeżeli nad tym zapanuje, to może dojść do wysokich stanowisk. Nie zawsze się jednak na nich sprawdza. Jej charakter sprawia, że ponad bogactwo stawia sobie samorealizację.

Predyspozycje zawodowe

Kobiety o tym imieniu doskonale sprawdzają się w zawodach związanych z dekoracją wnętrz, projektowaniem, czy też architekturą. Mogą być również niezwykle cenione w sektorze gastronomicznym.

Patroni Wiesławy

Obecnie brak patronek dla osób o imieniu Wiesława.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *