Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę Z

Zenon

Znaczenie imienia Zenon

Zenon to mężczyzna, który z reguły ma osobowość flegmatyka i nigdzie się nie spieszy. Wszystko stara się dokładnie przemyśleć, a następnie wykonać z należytą starannością. Przez całe życie dąży do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności, jednak nie zawsze z nich korzysta. Ma tendencję do uciekania w świat marzeń i egzystencjalnych rozmyślań. W ten sposób traci kontakt z rzeczywistością, dlatego powinien nad tym pracować. Stara się przejść przez życie odpowiedzialnie i unikać zbędnego ryzyka. Zdecydowanie woli spokój. Wybrane przymioty Zenona, w tym przede wszystkim sumienność i pracowitość, cenione są na rynku pracy. Z drugiej strony mężczyźnie temu w wielu sytuacjach brak niezbędnej w działaniu dynamiki. Posiada jednak kreatywne usposobienie i jest w stanie znaleźć rozwiązanie nawet najtrudniejszych sytuacji. Ze względu na swoje wycofanie, może mieć problemy z nawiązywaniem kontaktów międzyludzkich. Z reguły otacza się wąskim gronem przyjaciół. Gdy się zakocha, to jest oddanym mężem, a następnie bardzo dobrym ojcem.

Pochodzenie imienia Zenon

Męskie imię Zenon pochodzi z języka greckiego. Pierwotnie było bardziej rozbudowane, a Zenon to skrócona forma od takich imion jak m.in. Zenodotos, czy też Zenodoros. Wszystkie one nawiązują do daru Zeusa.

Zamiłowania i hobby

Charakter Zenona sprawia, że rzadko można spotkać go w większym gronie osób. W wolnym czasie unika wypadów do dyskoteki, czy na duże imprezy. Preferuje spotkania w węższym gronie, w tym domówki. Bardzo chętnie angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne i społeczne, ponieważ niesienie pomocy innym daje mu poczucie spełnienia. Uwielbia spędzać czas w gronie najbliższych. Chętnie wyjedzie za miasto, wyjdzie do muzeum, czy też teatru. Gdy ma więcej wolnego czasu, to zabiera bliskich w dalsze podróże. Zawsze stawia jednak na miejsca o dużym znaczeniu historycznym i sentymentalnym. Wszystko po to, aby każda wycieczka pozwoliła mu na zdobycie cennej wiedzy i doświadczenia. Zenon unika popularnych i powszechnych rozrywek, przez co często sprawia wrażenie odludka.

Praca i kariera zawodowa

To bardzo skrupulatny pracownik, któremu nie przeszkadza wykonywanie tych samych zadań w dłuższej perspektywie. Dzięki temu jest niezwykle ceniony na rynku pracy. Cechuje się sumiennością działania, odpowiedzialnością i pracowitością. Upór i determinacja pozwalają mu na pokonanie nawet trudnych zadań i dużych wyzwań. Z drugiej strony nie dąży za wszelką cenę do zdobycia sławy, czy też wywalczenia awansu. Zdecydowanie woli działać w drugim szeregu i każdego traktuje sprawiedliwie. Ponad sukces zawodowy stawia sobie dobro rodzinne i spokój najbliższych. Jego charyzma pozwala mu jednak na piastowanie kierowniczych stanowisk, dlatego chętnie wybierany jest na lidera grupy.

Predyspozycje zawodowe

Zenon posiada predyspozycje do zostania cenionym naukowcem lub politykiem. Doskonale odnajdzie się także w takich zawodach jak prawnik, czy mediator. Artystyczna część duszy Zenona pcha go do zawodów związanych z muzyką i sztuką.

Patroni Zenona

Św. Zenon – tortutorany i ścięty za panowania Dioklecjana żołnierz rzymski.

Św. Zenon z Werony – biskup Werony z IV wieku, który zajmował się nawracaniem heretyków. W jego dorobku jest wiele listów pasterskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *