Znaczenie imienia Adrian
Adrian to mężczyzna o flegmatycznym usposobieniu, emanujący spokojem i opanowaniem, co może irytować energiczne osoby z jego otoczenia. Myśli wolno, ale za to jest bardzo dokładny w swoim działaniu. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj dobrze zorganizowane, ważne wydarzenia czy podróże planują z odpowiednim wyprzedzeniem. Adrian jest lubiany, pomimo tego na co dzień raczej uważnie dobiera sobie przyjaciół. Jako o łagodnym charakterze z reguły nie wdaje się w konflikty. Adrian bywa także nieśmiały i bardzo powściągliwy, zwłaszcza jeżeli chodzi o relacje damsko-męskie. Jednak, kiedy już się zakocha, to swojej wybrance pozostaje wierny i oddany. Choć jest stały w uczuciach, to nie myśli o założeniu licznej rodziny. Możliwość posiadania dziecka go przeraża.
Pochodzenie imienia Adrian
Adrian to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od imienia cesarza rzymskiego Hadriana – łac. “Hadrianus”, czyli “pochodzący z Hadrii” bądź “z regionu morza Adriatyckiego”.
Zamiłowania i hobby
Adrian nie wyobraża sobie dnia bez zdobycia nowej porcji wiedzy. Chętnie doskonali dotychczas zdobyte umiejętności, poświęcając swój wolny czas na czytanie książek oraz prasy popularnonaukowej.
Praca i kariera zawodowa
Mężczyzna o tym imieniu jest typem myśliciela – spokojny, zrównoważony i cierpliwy, zanim podejmie jakąkolwiek decyzję, musi się dwa razy zastanowić. W pracy nie kieruje się emocjami, czy opiniami innych. Choć bywa flegmatyczny, to powierzone zadania wykonuje bardzo dokładnie – bezbłędnie przygotuje miesięczne zestawienie zysków i strat. Adrian to osoba, która nie lubi rywalizować z innymi. Zmysł organizacyjny oraz rozwaga, sprawiają, że doskonale sprawdzi się w roli kierownika. Pomimo swojego flegmatycznego usposobienia przełożeni cenią jego determinację, skrupulatność w realizowaniu zaplanowanych zadań oraz odnoszone sukcesy.
Predyspozycje zawodowe
Praca na stanowisku kierowniczym to odpowiednie zajęcie dla mężczyzn o imieniu Adrian. Choć, źle się czuje w sytuacjach, kiedy konieczne jest podejmowanie szybkich decyzji, to zarządzanie zespołem pracowników pójdzie mu jak z płatka. Adrian świetnie sprawdzi się także w zawodzie wartownika, stróża czy filozofa.
Patroni Adriana
- Święty Adrian z Canterbury – mnich benedyktyński i opat w klasztorze pod Neapolem, patron strażników więziennych. W Polsce wspominamy go 9 stycznia i 5 marca.
- Święty Adrian z Nikomedii – święty, męczennik z Nikomedii. Zginął w czasach prześladowania chrześcijan. Wspominamy go 4 marca.