Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę A

Adolf

Znaczenie imienia Adolf

Adolf to urodzony przywódca – inteligentny, męski, odważny i wszechstronnie uzdolniony. Choć często bywa apodyktyczny, egoistyczny i zatwardziały w swoich przekonaniach, to bliscy cenią go za zdolność radzenia sobie w trudnych i kryzysowych sytuacjach. Zazwyczaj jest chłodny emocjonalnie i opanowany. Niekiedy bywa porywczy, dlatego też lepiej nie wystawiać jego cierpliwości na próbę. Bliscy i przyjaciele mogą zawsze na nim polegać – Adolf nigdy nie odmawia pomocy osobom, które jej naprawdę potrzebują. Przez innych postrzegany jest jako mężczyzna elegancki, kulturalny i niezwykle czarujący. Łatwo nawiązuje nowe znajomości, najlepiej czuje się w towarzystwie kobiet, które nierzadko tracą dla niego głowę.

Pochodzenie imienia Adolf

Adolf to imię męskie pochodzenia germańskiego, wywodzące się od słów: adal – “szlachetny” oraz wolf – “wilk”. Imię te zazwyczaj nadawano chłopcom wywodzącym się ze szlachetnego rodu, aby wyrośli na dobrych, oddanych ojczyźnie wojowników. W Polsce powszechnie zaczęto je używać na przełomie XII i XIII wieku.

Zamiłowania i hobby

Adolf to osoba żywiołowa, optymistycznie nastawiona do życia i ludzi, gadatliwa, beztroska i niezwykle towarzyska. Posiada wiele zainteresowań, w szczególności preferuje aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu oraz nieustanne rozwijanie dotychczas zdobytej wiedzy i umiejętności. Z reguły jest członkiem elitarnego klubu.

Praca i kariera zawodowa

Adolf to lider idealny, typowy “przywódca stada”. Mężczyzna ambitny, waleczny, który za wszelką cenę dąży do osiągnięcia wyznaczonych sobie celów. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Inteligentny i wszechstronnie uzdolniony z łatwością pokona przeszkody napotkane na swej drodze. Umiejętność logicznego myślenia oraz opanowanie sprawiają, że Adolf z każdej sytuacji znajdzie jakieś wyjście – oczywiście korzystne dla siebie. Uwielbia rywalizować, dlatego też chętnie konkuruje ze swoimi współpracownikami. Choć chętnie korzysta ze wskazówek i dobrych rad kolegów po fachu, to stara się nie ulegać wpływom innych.

Predyspozycje zawodowe

Adolf jako osoba o dużych ambicjach i przywódczym charakterze najlepiej odnajdzie się na stanowisku kierowniczym, gdzie będzie miał możliwość swobodnego podejmowania samodzielnych decyzji. Mężczyźni o tym imieniu mogą próbować swoich sił również w policji, wojsku, a nawet w polityce.

Patroni Adolfa

Święty Adolf z Osnabrück – zakonnik cystersów, który zasłyną ze swej pobożności oraz dobroczynności. Święty katolicki, biskup. Wspominamy go 30 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *