Kategorie
Imiona na literę A Imiona żeńskie

Ada

Znaczenie imienia Ada

Ada to kobieta z klasą – przebojowa, obiektywna, pewna siebie i uśmiechnięta. Doskonale wie, czego chce od życia. Osoby o tym imieniu są postrzegane są jako bardzo optymistyczne, przez co wzbudzają zaufanie i sympatię wśród innych. Ada jest konsekwentna i ambitna, dzięki czemu dobrze odnajduje się na stanowiskach kierowniczych. Ciężko pracuje, nie bacząc na swoje zdrowie, co nie zawsze wychodzi jej na korzyść. Ada to wierna przyjaciółka i partnerka. Osoby bliskie zawsze mogą liczyć na jej bezinteresowne wsparcie oraz pomoc. Choć jest typem samotniczki, to znakomicie sprawdzi się w roli kochającej i oddanej matki oraz żony. Ada jest perfekcyjną panią domu. Niestety czasem bywa apodyktyczna, często wybucha, lubi się sprzeczać i prawie zawsze upiera się przy swoim zdaniu.

Pochodzenie imienia Ada

Imię Ada pochodzi z języka hebrajskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „stroić się„, „upiększać się„. Imię zostało zaczerpnięte z Biblii – nosiła je matka Jebala, będąca jedną z żon Lemecha. Imienia Ada powszechnie zaczęto używać na przełomie XIX i XX wieku.

Zamiłowania i hobby

Ada to kobieta z artystyczną duszą. Lubi aktywnie spędzać czas – nie znosi stagnacji. W wolnych chwilach rozwija swoje pasje związane z twórczością – maluje, rzeźbi, fotografuje, projektuje… Osoby o tym imieniu cechuje dobre poczucie stylu oraz wysublimowany gust.

Praca i kariera zawodowa

Cechy, które wyróżniają osoby o tym imieniu to przede wszystkim apodyktyczność, stanowczość oraz równowaga ducha. Ada jest typem pracoholiczki, każdą wolną chwilę poświęca na rozwój kariery zawodowej. Działa zgodnie z zamierzonym planem. Ciężką i wyczerpującą pracą dąży do osiągnięcia wyznaczonego celu. Jako kobieta niezależna i pewna siebie Ada nie boi się wyzwań. Doskonale sprawdzi się na stanowisku menedżerskim. Sprawnie i sukcesywnie poprowadzi każde negocjacje. Ada często wybiera zawody kreatywne takie jak malarstwo, taniec czy rzeźbiarstwo, w których może wykazać się swoimi twórczymi umiejętnościami i pomysłowością.

Predyspozycje zawodowe

Osoby o tym imieniu, przez wzgląd na swoje humanistyczne predyspozycje doskonale sprawdzą się w roli dziennikarki bądź nauczycielki akademickiej. Ada znakomicie odnajdzie się również na stanowisku plastyczki, architekta lub dekoratorki wnętrz.

Patroni Ady

Święta Ada (Adrehilda) z Francji – znana także pod zdrobniałym Adnette. Według posiadanych zapisów z roku 698 była ksienią klasztoru w Mans, do którego przybyła z Soissons. Adę wspomina się w dniu 28 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *