Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę A

Adam

Znaczenie imienia Adam

Adam to mężczyzna dobrze ułożony, spokojny i szanowany, wyznający konserwatywne poglądy. Najbardziej na świecie ceni sobie niezależność i minimalizm. Jest szczery, nie boi się mówić prawdy, niezależnie od konsekwencji. Gorliwie i rzetelnie realizuje powierzone mu zadania. Choć ma trudny charakter, to zawsze można na nim polegać.  Adam to wesołek i zgrywus, z pozytywnym nastawieniem do życia. Nierzadko zaskakuje swoich bliskich zwariowanymi pomysłami. Pomimo tego, że nie jest on typem uwodziciela, to kiedy już się zakocha, jest bardzo czuły, wrażliwy i co najważniejsze wierny.

Pochodzenie imienia Adam

Adam to imię męskie pochodzenia semickiego, którego znaczenie jest różne. W języku hebrajskim Adam oznacza „ludzi” lub jako Adhamah – „ziemię„. W języku sumeryjskim oznacza „mój ojciec„, arabskim – „łączyć się„, a w akadyjskim – „stworzony„. Niemniej jednak najczęściej utożsamiane jest ze znaczeniem biblijnym – Adam, jako pierwszy człowiek stworzony przez Boga.

Zamiłowania i hobby

Jako osoba kreatywna z dobrym wyczuciem smaku, każdą wolną chwilę poświęca na eksperymentowanie w kuchni, co z resztą wychodzi mu rewelacyjnie. W kręgu jego zainteresowań znajduje się także ogrodnictwo – sadzenie nowych roślin, uprawa przydomowego i ekologicznego warzywnika – właśnie w taki sposób Adam spędza swój wolny czas.

Praca i kariera zawodowa

Adam to chodzący indywidualista. Pomimo wrodzonej dyscypliny oraz rozwagi, często działa w sposób wolny i nieprzewidywalny. Dlatego też najchętniej podejmuje się pracy na stanowisku, które zagwarantuje mu pełną swobodę oraz niezależność. Osoby o tym imieniu najbardziej interesują zawody przyrodnicze i medyczne, rzadziej handel i dystrybucja oraz zawody mundurowe. Adam nigdy nie spoczywa na laurach, nieustannie wyznacza sobie nowe cele, skrupulatnie je realizując.

Predyspozycje zawodowe

Adam nie boi się nowych wyzwań ani ciężkiej fizycznej pracy. Dobrze sprawdzi się w roli pracownika budowlanego, ogrodnika lub leśnika, ale nie tylko. Osoby obradowane tym imieniem doskonale nadają się do pracy na stanowisku architekta, pedagoga, a nawet lekarza.

Patroni Adama

  • Święty Adam – biblijny praojciec rodu ludzkiego. Wraz z Ewą dał początek wszystkim żyjącym ludziom, wspominamy go 24 grudnia.
  • Święty Adam z Langheim – był pierwszym opatem w tej miejscowości. Udało mu się uzyskać cenne przywileje dla opactwa, wspominamy go 31 lipca.
  • Święty Adam z Ebrach – pochodził z Kolonii, mnichem został w 1127 roku. Głosił kazania w Bawarii, wziął udział w krucjacie w 1147 roku, wspominamy do 25 lutego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *