Kategorie
Imiona na literę A Imiona żeńskie

Adelajda

Znaczenie imienia Adelajda

Adelajda jest niezwykle wytrwałą i skrupulatną kobietą. Swoją ciężką pracą dąży do osiągnięcia zamierzonych celów. Przeszkody pokonuje bez najmniejszego problemu, nigdy się nie poddaje. Posiadaczki tego imienia kochają bliskość natury i to właśnie z nią wiążą swoje życie zawodowe. Jest bardzo ambitna, otwarta i wrażliwa na krzywdę innych. Adelajda zazwyczaj zostaje rozpoznawalną osobą, pomimo tego nie wywyższa się nad innymi. Chętnie pomaga bliskim, angażuje się we wszelkiego rodzaju akcje charytatywne. Jest bardzo kobieca i bywa zalotna, co przyciąga płeć przeciwną.

Pochodzenie imienia Adelajda

Imię Adelajda pochodzi z języka starogermańskiego. Składa się z dwóch słów -Adal „ród szlachetny” oraz -heit „osoba”, co w oznacza kobietę wywodzącą się ze szlachetnego rodu o łagodnym i dobrotliwym usposobieniu.

Zamiłowania i hobby

Adelajda jest osobą, która z łatwością nawiązuje nowe znajomości. Jest bardzo towarzyska, dlatego też w wolnym czasie najchętniej spotyka się z bliskimi znajomymi czy rodziną. Czytanie książek i publikacji naukowych, uczestnictwo w szkoleniach, nauka języka – to największe zainteresowania Adelajdy.

Praca i kariera zawodowa

Adelajda to silna i pewna siebie kobieta, która dokładnie wie, czego chce od życia. Nie boi się wyzwań, sukcesywnie realizuje zaplanowane zadania. Osoby o tym imieniu są wytrwałe, zdeterminowane i niezwykle ambitne. Adelajda nie spoczywa na laurach, cały czas dąży do przodku, chętnie podnosi swoje kwalifikacje i zdobywa nową wiedzę, zwłaszcza w zakresie kultury, filozofii oraz nauki. Jej praca jest jej pasją, dzięki czemu ma ona szansę na odniesienie dużego sukcesu. Poukładana, rozważna, przejawiająca cechy przywódcze znakomicie spełni się na stanowisku kierowniczym.

Predyspozycje zawodowe

Adelajda jest stworzona do pracy z ludźmi. Jako otwarta, wzbudzająca zaufanie innych doskonale sprawdzi się jako stewardessa, hostessa, pracownik obsługi klienta, przewodnik, dziennikarka, specjalistka od Public Relation czy rzecznik prasowy. Adelajda posiada także predyspozycje do zawodu modelki.

Patroni Adelajdy

  • Święta Adelajda (Adelajda Włoska) – cesarzowa Niemiec, żona Ottona I Wielkiego. Patronka osób znieważanych, rodzicielstwa oraz osób wygnańców i więźniów. Wspominamy ją 16 grudnia.
  • Święta Adelajda z Cambre – cysterska mistyczka oraz mniszka, wspominamy ją 11 czerwca.
  • Święta Adelajda z Vilich – ksieni, święta katolicka z Kolonii, patronka dzielnicy Bonn, orędowniczka przed chorobami oczu. Wspominamy ją 5 lutego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *