Kategorie
Imiona na literę A Imiona żeńskie

Amanda

Znaczenie imienia Amanda

Amanda jest piękną, inteligentną, zaradną i na pozór opanowaną kobietą. W życiu zarówno tym prywatnym, jak i zawodowym może liczyć na duże szczęście. Za co się nie weźmie, koniec końców i tak osiągnie upragniony sukces. Plany może pokrzyżować jedynie poirytowanie daną kwestią oraz brak cierpliwości. Znakomicie odnajduje się w świecie mody oraz branży beauty. Amanda posiada dosyć nietypową urodę, co nie umyka uwadze płci przeciwnej. Atrakcyjna, modna i przebojowa – właśnie taka jest Amanda. Lubi dobrze wyglądać, dlatego też nie szczędzi pieniędzy na zakup markowych ubrań czy drogich kosmetyków. Pomimo swojego nienagannego wyglądu, wewnątrz jest bardzo nieśmiała. Trudno jest jej nawiązywać nowe znajomości, zwłaszcza z przystojnymi mężczyznami, których przyciąga niczym magnes. Posiadanie szczęśliwej i kompletnej rodziny to dla niej jeden z najważniejszych priorytetów.

Pochodzenie imienia Amanda

Amanda to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, stanowiące żeńską formę imienia męskiego Amand. Wywodzi się od słowa “amande” i w dosłownym tłumaczeniu oznacza “niewiastę, która należy kochać”, “kobietę godną miłości”. W Polsce powszechnie używane od końca XX wieku.

Zamiłowania i hobby

Choć jest piękna i podziwiana przez innych, to Amanda bywa bardzo kapryśna. Dlatego też najlepiej czuje się w swoim towarzystwie lub towarzystwie osób podobnych do niej. Czas wolny z reguły poświęca na dbanie o swoją urodę. Profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne na ciało, częste wizyty w salonie fryzjerskim, siłownia, basen – to właśnie tam najchętniej udaje się Amanda, kiedy już upora się ze wszystkimi obowiązkami zawodowymi.

Praca i kariera zawodowa

Amanda żadnej pracy się nie boi! Jest ciekawa świata, chętnie podejmuje się nowych wyzwań. W życiu zarówno osobistym, jak i zawodowym może liczyć nie tylko na niezawodną intuicję, ale także i szczęście – a te sprzyja jej praktycznie od urodzenia. Jest bardzo zdeterminowana i zawzięta, jeśli się uprze, osiągnie zamierzony sukces. Niestety jej wadą jest brak cierpliwości, co znacznie może utrudnić jej efektywną realizację czasochłonnych planów. Znakomicie odnajdzie się w branży beauty czy modelingu. Amanda to urodzona gwiazda, która zachwyca ponadprzeciętną inteligencją oraz nieskazitelną urodą.

Predyspozycje zawodowe

Amanda jest kobietą wszechstronnie uzdolnioną. Posiada predyspozycje do tego, aby zostać dobrą pisarką, malarką czy artystką sceny muzycznej. Znakomicie sprawdzi się również w roli szkolnego pedagoga lub psychologa.

Patroni Amandy

Brak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *