Kategorie
Imiona na literę A Imiona żeńskie

Anita

Znaczenie imienia Anita

Anita to kobieta bardzo bezpośrednia. Jeśli się jej coś nie spodoba, z pewnością o tym powie, bez względu na konsekwencje. Przez innych postrzegana jest jako osoba bezczelna i zadufana w sobie. Choć łatwo nawiązuje nowe znajomości, to nie można liczyć na to, że pozostanie ona wierną przyjaciółką. Anita ceni sobie niezależność, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Jej trudny charakter często bywa przyczyną rozpadu związku partnerskiego.

Pochodzenie imienia Anita

Anita to imię żeńskie wywodzące się z języka hebrajskiego, oznaczające kobietę cieszącą się łaską bożą. Istnieje również teza, że imię to jest hiszpańską formą zdrobnienia imienia Anna lub Juanita (Joanna). W Polsce powszechnie używane od XX wieku.

Zamiłowania i hobby

Anita duży nacisk kładzie na rozwój osobisty. Dlatego też, kiedy uda jej się znaleźć odrobinę wolnego czasu, chętnie sięga po książki motywacyjne. Jest bardzo żywiołowa, w związku z czym uwielbia aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu – spacer po lesie, jazda na rowerze lub rolkach – to Anita lubi najbardziej.

Praca i kariera zawodowa

Anita ma duszę buntowniczki – z wielkim trudem dostosowuje się do zasad oraz rozkazów wydawanych przez przełożonych. Robi to, co musi, a w krytycznych sytuacjach potrafi trzymać nerwy na wodzy. Anita jest niezwykle energiczną, silną kobietą, która najbardziej na świecie ceni sobie niezależność oraz możliwość swobodnego podejmowania ważnych decyzji. Jest konsekwentna w swoim działaniu i dokładnie wie, jak podporządkować sobie innych. Dlatego też często szuka pracy w zawodzie na stanowisku kierowniczym, o ile wcześniej nie podejmie decyzji o założeniu własnego biznesu. Anita jest bardzo ambitna, dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Jeżeli coś już sobie postanowi, to za wszelką cenę będzie starała się to osiągnąć. W życiu stawia na rozwój osobisty oraz karierę zawodową, która zapewni jej sławę i dostatnie życie. Anita to kobieta o wszechstronnych zainteresowaniach, dobrze sprawdzi się zarówno w zawodzie wymagającym umiejętności analitycznego myślenia, jak i takim, w którym będzie musiała wykazać się posiadanymi zdolnościami artystycznymi jak np. malarka, rzeźbiarka czy śpiewaczka.

Predyspozycje zawodowe

Anita to kobieta z zamiłowaniem do przedmiotów humanistycznych, dlatego też doskonale sprawdzi się w zawodzie dziennikarki czy aktorki, ale nie tylko. Praca na stanowisku menedżera lub handlowca w dużej korporacji bądź prowadzenie własnej działalności gospodarczej przyniesie jej ogromną satysfakcję.

Patroni Anity

Brak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *