Kategorie
Imiona na literę A Imiona żeńskie

Anna

Znaczenie imienia Anna

Anna to osoba pewna siebie, zdeterminowana, zaradna i ambitna. Ma swoje zdanie i bardzo ceni sobie niezależność. Cechuje ją wysoka kultura osobista, ponadprzeciętna inteligencja oraz wrodzony urok osobisty, któremu trudno się oprzeć. Rodzinna dla Anny ma największe znaczenie, dla dobra bliskich jest w stanie poświęcić wiele.

Pochodzenie imienia Anna

Anna to imię żeńskie wywodzące się z języka hebrajskiego, pochodzące od słowa “channah” – “łaska, wdzięk”. Oznacza ono kobietę czarującą i miłą. Jest to jedno z najpopularniejszych imion na całym świecie.

Zamiłowania i hobby

Wolny czas Anna przeznacza z reguły na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Ma duszę artystyczną, przez co nie brakuje jej pomysłów, na to, jak wykorzystać czas po pracy. Anna uwielbia wypoczynek na świeżym powietrzu w bliskim otoczeniu przyrody.

Praca i kariera zawodowa

Anna przyćmiewa wszystkich wokół nie tylko swoim urokiem osobistym, ale także i inteligencją. To silna, mądra kobieta, która w życiu może polegać zarówno na niezawodnej intuicji, jak i szczęściu. Jest energiczna, żywiołowa i uśmiechnięta. Anna to dobry pracownik – uczciwy, rzetelny, który zawsze staje na wysokości zadania. Jako osoba pozytywnie nastawiona do życia stara się nie przejmować drobnymi porażkami. Niepowodzenia są dla niej lekcją, z której należy wyciągnąć odpowiednie wnioski. Bywa bezpośrednia, nie lubi owijać w bawełnę i często mówi to, co myśli. Nie oznacza to jednak tego, że wywyższa się nad innymi – jest wręcz przeciwnie. Lubi pracę zespołową, a najlepiej czuje się w zawodach, które dają jej możliwość wykazania się artystycznie.

Predyspozycje zawodowe

Odpowiednia praca dla Anny to ta powiązana ściśle z jej zainteresowaniami i pasjami. Anna to dobry materiał na aktorkę, śpiewaczkę, malarkę czy rzeźbiarkę. Jako osoba otwarta z dużym zamiłowaniem do przedmiotów humanistycznych Anna doskonale sprawdzi się w roli nauczycielki lub pedagoga szkolnego.

Patroni Anny

  • Święta Anna – znana również jako Anna Sprawiedliwa, matka Maryi z Nazaretu i babka Jezusa Chrystusa. Patronka małżeństw, matek, wdów, piekarzy i żeglarzy. Święta Kościoła katolickiego i prawosławnego. Wspominamy ją 26 lipca.
  • Błogosławiona Anna Maria Taigi – włoszka, matka siedmiorga dzieci. Wiodła życie niezwykle bogobojne, wypełnione modlitwą i pomocą bliźnim. Doświadczyła wielu nadprzyrodzonych wizji. Wspominamy ją 9 czerwca.
  • Błogosławiona Anna Katarzyna Emmerich – niemiecka mistyczka i stygmatyczka, wizjonerka katolicka. Będąc nastolatką, podjęła decyzję o wstąpieniu do zakonu, została augustianką. Wspominamy ją 9 lutego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *