Kategorie
Imiona na literę B Imiona żeńskie

Beata

Znaczenie imienia Beata

Beata to a ogól osobowa bardzo szlachetna, ciepła i troskliwa. Jest również osobą poważną, która w trakcie wykonywania obowiązków, która w pracy często trzyma się na uboczu. Beata to osoba, która posiada wyjątkowy temperament i zestaw cech, które wykorzystuje z pożytkiem dla innych osób, między innymi angażując się w akcje charytatywne. W życiu prywatnym przede wszystkim ceni sobie spokój, choć zdarza się jej kierować emocjami. Beata to osoba, która posiada grono zaufanych przyjaciół, a ludzie cenią sobie jej otwartość i pomocność. Jest również osobą bardzo aktywną, która lubi podróżować w gronie najbliższych. Poza podróżami, Beata jest również doskonałą matką, którą cechuje troskliwość oraz niezwykła uczuciowość.

Pochodzenie imienia Beata

Imię Beata jest pochodzenia łacińskiego i wywodzi się od słowa “beata”, którego znaczenie to błogosławiona, szczęśliwa. Imię to oznacza osoby, które są bogate lub dobrze im się wiedzie.

Zamiłowania i hobby

Wśród licznych pasji Beaty znajduje się między innymi spędzanie czasu na łonie natury oraz liczne podróże. To sprawia, że Beata bardzo często spędza czas poza domem. Do zamiłowań tej osoby należy również niesienie pomocy innym oraz spędzanie czasu w gronie najbliższych.

Praca i kariera zawodowa

Beata to na pewno nie jest osoba, która w życiu stawia przede wszystkim na karierę. Posiada jednak charyzmę oraz łatwo zdobywa nowe umiejętności, dzięki czemu jest bardzo cenionym pracownikiem. Poprzez trzymanie się z dala od afiszu, bardzo często jej zasługi nie są doceniane, przez co może tracić atrakcyjne okazje do awansu. Beata jest osobą bardzo inteligentną, jednak może mieć problem z radzeniem sobie z problemami natury praktycznej. Ze swoich obowiązków wywiązuje się bardzo sprawnie i skrupulatnie.

Predyspozycje zawodowe

Ze względu na swoją pasję do podróży, Beata ma doskonałe predyspozycje do zostania uznaną przewodniczką, pisarką podróżniczką, czy też pilotką wycieczek. Oczywiście nie samymi podróżami człowiek żyje, a wysoka inteligencja Beaty oraz jej skupienie na zadaniu sprawdzi się również w wykonywaniu takich zawodów jak informatyk, sekretarka, czy też tłumacz języka obcego. Ta ostatnia umiejętność często nabywana jest w trakcie zagranicznych podróży Beaty.

Patroni Beaty

  • Św. Beata – męczennica, która pochodziła z Sens. Osoba ta poniosła tragiczna śmierć w Galii w towarzystwie innych młodych chrześcijan.
  • Św. Beata – osoba, która pochodziła z Afryki. Jest też męczennicą, która zginęła na Czarnym Lądzie w obronie wiary chrześcijańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *