Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę B

Bartosz

Znaczenie imienia Bartosz

Bartosz to mężczyzna, który jest przede wszystkim bardzo odpowiedzialny. Na co dzień jest osobą sumienną i poważną, dlatego skrupulatnie podchodzi do swoich zobowiązań. Stara się dobrze zaplanować każdy swój ruch, dzięki czemu jest przygotowany na różne ewentualności. Jest doskonale zorganizowany i ma problemy ze zrozumieniem ludzi, którzy cechują się roztargnieniem. We wszystkim działa niezwykle precyzyjnie i konsekwentnie. Sprawdza się to zarówno w jego karierze zawodowej oraz w życiu prywatnym. Nie zawsze jest w stanie dobrze poradzić sobie z porażkami, które go frustrują i wpływają negatywnie na jego samopoczucie. w zależności od nastroju, Bartosz potrafi być również pedantem, co może być przeszkadzające dla innych osób. Jest bardzo bezpośredni i nie potrafi ugryźć się w język, przez co może sprawić przykrość innym osobom. Bywa również zarozumiały i próżny, co może utrudniać mu budowanie trwałych relacji międzyludzkich. Nie cieszy się dużą popularnością wśród znajomych, których na ogół ma bardzo mało. Od spotkań ze znajomymi zdecydowanie woli pozostanie w domu i majsterkowanie. Potrafi zadbać o ciepło rodzinne.

Pochodzenie imienia Bartosz

Bartosz to spolszczona, skrócona forma imienia Bartłomiej. Według przekazów może mieć również swoje pochodzenie od słowa bartnik lub od staropolskiego męskiego imienia Bartodziej.

Zamiłowania i hobby

Na co dzień Bartosz zdecydowanie woli pozostać w domu. To typ domatora, który jednak nie spoczywa w fotelu i nie włącza telewizji. W domu zdecydowanie woli majsterkować, tworzyć i naprawiać. Świetnie czuje się również w przydomowym ogródku lub na działce, gdzie może wiele od siebie dać.

Praca i kariera zawodowa

Bartosz to osoba bardzo sumienna i odpowiedzialna, dzięki czemu jest bardzo dobrym pracownikiem. Jego powaga sprawia, że doskonale odnajduje się również na prestiżowych stanowiskach, które wymagają stałego i kulturalnego kontaktu z innymi osobami. Jego rozległa wiedza pomaga mu w realizacji nawet najbardziej wymagających zadań w pracy. Jest dobrze zorganizowany, dlatego sprawdza się również na stanowiskach kierowniczych. Lubi mieć zaplanowane życie, dlatego często wybiera zawody związane ze służbami mundurowymi lub administracją publiczną.

Predyspozycje zawodowe

Skrupulatność oraz powaga Bartosza doskonale sprawdzi się w wojsku, policji lub w innych służbach mundurowych. Odnajdzie się również w poważnych zawodach takich jak lekarz, sędzia lub prawnik.

Patroni Bartosza

  • W tym momencie Bartosz nie ma swoich patronów, ale poniekąd można sugerować się patronami imienia Bartłomiej, które jest bardziej rozbudowaną wersją tego imienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *