Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę B

Błażej

Znaczenie imienia Błażej

Błażej to osoba, która jest podatna na emocje oraz uczucia. W związku z tym bardzo często działa pod wpływem impulsu i silnych emocji, a czasami brakuje mu chwili na refleksję i pomyślenie o tym, co robi. Ten rodzaj działania bardzo często sprawia również, że to Błażej wyznacza trendy i może stać się odkrywcą nieznanych dotąd rozwiązań biznesowych lub w życiu prywatnym. Osoby o imieniu Błażej bardzo często mają słomiany zapał i po pierwszej fascynacji danym zadaniem lub ideą, szybko odpuszczają. Do wytrwania w swoich postanowieniach brakuje im przede wszystkim zdecydowania i silnej woli. Z drugiej strony są to osoby bardzo dynamiczne i aktywne, co może mieć swoje plusy. Do minusów na pewno należy brak cierpliwości Błażeja oraz problemy z panowaniem nad swoimi emocjami i nerwami. Mimo swojej emocjonalności, potrafi być jednak dobrym organizatorem i zarządcą. Ma bardzo bogate życie towarzyskie, ponieważ jest otwartym i pogodnym człowiekiem, którego poczucie humoru doceniają inni. Doskonale odnajduje się również w życiu rodzinnym jako kochający mąż i troskliwy ojciec.

Pochodzenie imienia Błażej

Imię Błażej wywodzi się z języka łacińskiego od słowa “blatio”, czyli paplać, gadać. Z jednej strony może to oznaczać prawdziwego gadułę, a z drugiej strony człowieka, który dużo się modli.

Zamiłowania i hobby

Błażej uwielbia spędzać czas w gronie przyjaciół i rodziny. Do jego zamiłowań należy praca koncepcyjna nad nowymi pomysłami i rozwiązaniami, w czym odnajduje się jak ryba w wodzie. Dzięki temu Błażej staje się prawdziwym odkrywcą.

Praca i kariera zawodowa

Błażej doskonale odnajduje się na stanowiskach projektowych oraz kreatywnych. Tam, gdzie inni nie widzą potencjału, on widzi dla siebie szansę. Dzięki temu staje się pionierem w wielu dziedzinach codziennego życia, w tym również w karierze zawodowej. W pracy jest odważny i dynamiczny, co również spotyka się z uznaniem współpracowników i przełożonych. Jego zdolność do nawiązywania trwałych relacji ludzkich również jest zdecydowanie na plus. Jest człowiekiem otwartym i sympatycznym, dlatego łatwiej mu awansować. Minusem w pracy może być jego emocjonalność oraz działanie pod wpływem chwili i nerwów, jednak stara się nad tym panować. Uwielbia dyskutować o wyzwaniach związanych z pracą, aby w ten sposób znaleźć odpowiednie rozwiązania. Nie powinien mieć problemu z budowaniem kariery zawodowej.

Predyspozycje zawodowe

Błażej doskonale odnajduje się w wielu zawodach. Z jednej strony może być doskonałym prawnikiem i nauczycielem, a z drugiej strony jego kreatywność i gadulstwo sprawdzi się również w roli handlowca lub dziennikarza.

Patroni Arkadiusza

  • Św. Błażej – zginął śmiercią tragiczną podczas prześladowań Chrześcijan w Turcji. Był biskupem Sebasty, który za życia dokonał wielu cudów, w tym uzdrowił chłopca. Jest patronem bardzo wielu osób, w tym osób chorych na gardło, krawców, hodowców zwierząt, szewców, rzeźbiarzy i kamieniarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *