Kategorie
Imiona na literę B Imiona żeńskie

Blanka

Znaczenie imienia Blanka

Blanka to przede wszystkim osoba bardzo niezależna, która przez życie idzie na własnych zasadach. Jest wyjątkowym połączeniem uczuciowości oraz pobudliwości. Blanka może mieć problemy z radzeniem sobie z porażkami. Jej bogata wyobraźnia i zmysł artystyczny sprawdzają się podczas kreatywnych zadań. Posiada wiele talentów, a zdobywanie nowych umiejętności przychodzi jej z łatwością. To typ introwertyczki, która uwielbia przebywać we własnym świecie, jednak nie ma też problemu z nawiązywaniem przyjaźni. Zdecydowanie łatwiej jej budować relacje z mężczyznami niż z kobietami. Jest marzycielką, która wciąż czeka na swojego wyśnionego księcia. Mało uwagi poświęca sprawom dnia codziennego, dlatego wyzwaniem dla niej może być rola żony, czy też pani domu. Jej bogata wyobraźnia może kierować ją do kłamstw, których może nie być świadoma.

Pochodzenie imienia Blanka

Imię Blanka pochodzi z języka starogermańskiego od słowa “blankus”, które oznacza biały, jasny. Według innych przekazów imię Blanka może pochodzić również z języka romańskiego i docelowo oznacza to samo, czyli osobę czystą.

Zamiłowania i hobby

Zdecydowanie jej zamiłowanie do pogrążanie się w świecie marzeń. Blanka lubi spędzać czas w otoczeniu luksusu i gadżetów. Dodatkowo w jej hobby znajduje się tworzenie artystycznych ozdób oraz innych efektów pracy kreatywnej. Pomaga w tym jej wyjątkowy zmysł artystyczny i poczucie stylu.

Praca i kariera zawodowa

Tak jak wspomnieliśmy, Blanka to osoba bardzo niezależna, która podąża przez świat własnymi drogami. Może mieć trudności z budowaniem kariery w sztywnych ramach korporacyjnych lub dobrze ułożonych firm. Jej tendencje ku swobodnemu działaniu i wolności sprawiają, że dużo lepiej odnajduje się na niezależnych stanowiskach, gdzie ma duży wpływ na rodzaj wykonywanej pracy. W trakcie wykonywania obowiązków służbowych, musi czuć, że poniekąd realizuje swoje pasje. Jej poczucie stylu pozwala odnajdywać się na kreatywnych stanowiskach, gdzie może spełniać się artystycznie.

Predyspozycje zawodowe

Zdecydowanie Blanka najlepiej odnajdzie się w wolnych i artystycznych zawodach. Uwielbia tworzyć, dlatego może zostać uznaną artystką. Z drugiej strony doskonale sprawdzi się również w branży kreatywnej, w tym marketingu lub jako modelka. Ponadto ma predyspozycje zawodowe do bycia projektantką, malarką lub pisarką.

Patroni Blanki

  • Św. Blanka – miała ona bardzo duży wpływ na życie swojego syna Ludwika IX, który był królem Francji. Blanka była córką kastylijskiego króla Alfonsa IX.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *