Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę B

Borys

Znaczenie imienia Borys

Borys to przede wszystkim osoba świetnie zorganizowana, co możemy dostrzec zarówno w jego życiu prywatnym oraz zawodowym. Cechy te doskonale odnajdują się na stanowiskach kierowniczych, gdzie Borys jest naprawdę wymagającym szefem. Charakter tego mężczyzny sprawia, że nie uznaje on kompromisów i półśrodków. Doskonale odnajduje się w rozwiązywaniu problemów, również w zarządzaniu kryzysowym. Pomaga mu w tym umiejętność analitycznego myślenia i przewidywania sytuacji. Jest również osobą, która ma dużą charyzmę i potrafi pociągnąć za sobą większą grupę, której narzuca tempo działań. Lubi delegować obowiązki, jednak zawsze czuwa nad ich wypełnieniem. W życiu kieruje się przede wszystkim swoimi zasadami, a nie opiniami innych osób. Starannie selekcjonuje sobie znajomych i zazwyczaj posiada wąskie grono zaufanych przyjaciół. Wiele osób może zwrócić uwagą na oschłość w kontaktach z innymi ludźmi. Jednocześnie posiada on dość szlachetną naturę i potrafi sprawiedliwie oceniać inne osoby. W życiu prywatnym jest bardzo wrażliwy i rodzinny, dlatego jest dobrym mężem oraz ojcem.

Pochodzenie imienia Borys

Męskie imię Borys pochodzi z języka starosłowiańskiego. Powstało ze skrócenia imienia Borysław, które funkcjonowało wcześniej. Imię to oznacza osobę sławną i waleczną.

Zamiłowania i hobby

Borys należy do osób, które przede wszystkim spędzają czas w gronie najbliższych osób. Nie lubią zgiełku, dlatego unikają dużych skupisk ludzi. Uwielbiają spędzać czas na edukacji lub z dobrą książką lub filmem.

Praca i kariera zawodowa

Borys to osoba, która osiąga wiele sukcesów w życiu zawodowym. Doskonale sprawdza się zarówno jako członek zespołu oraz jako przełożony, choć w tym drugim wypadku potrafi być bardzo wymagający. W przypadku pracy zespołowej bardzo często to Borys musi mieć ostateczne zdanie, dlatego warto wziąć pod uwagę. W swoim życiu stawia na samorealizację oraz samodoskonalenie się, dlatego cały czas prze do przodu. Odnosi sukcesy zarówno w pracy etatowej oraz w ramach własnego biznesu. Doskonale odnajduje się również jako zarządca w sytuacjach kryzysowych. Bez problemu może wziąć na swoje barki nawet najbardziej wymagające obowiązki służbowe.

Predyspozycje zawodowe

Umiejętności Borysa doskonale sprawdzają się w specjalistycznych i wymagających zawodach. Może on być doskonałym architektem, adwokatem, czy też lekarzem. Nie znosi kompromisów, dlatego może pójść również w kierunku własnego biznesu.

Patroni Borysa

  • Św. Borys Bułgarski – był to pierwszy władca Bułgarii wyznania chrześcijańskiego. W ostatnich latach życia zrzekł się władzy, a następnie spędził resztę życia w klasztorze jako mnich.
  • Św. Borys – książę kijowski, który był synem pierwszego władcy Rusi wyznania chrześcijańskiego. W 1072 uznany za jednego z pierwszych rodzimych świętych przez cerkiew. Został zamordowany przez swojego brata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *