Kategorie
Imiona na literę B Imiona żeńskie

Bożena

Znaczenie imienia Bożena

Bożena to kobieta, która uwielbia dynamiczne życie oraz sytuacje, w których bardzo dużo dzieje się wokół niej. Jedno jest pewne, w towarzystwie Bożeny nie można narzekać na nudę. Jest również osobą niezwykle szczerą oraz zawsze tryskającą dobrą energią, którą zaraża także innych. W życiu prywatnym Bożena potrafi budować relacje międzyludzkie, dlatego zawsze posiada wielu przyjaciół i znajomych. Jest kobietą życzliwą, która potrafi pomagać oraz doceniać inne osoby. Na co dzień żyje z rozmachem, ale jest przy tym bardzo zaradna. Ta cecha sprawdza się zarówno w życiu prywatnym oraz w karierze zawodowej. Do celu idzie nie tylko dzięki swojej ciężkiej pracy, ale również wsparciu osób, z którymi utrzymuje dobre relacje. Bożena uwielbia luksus oraz egzotyczne podróże i zdarza jej się zapominać o codziennych obowiązkach. W pracy jest jednak sumienna, dlatego prywatnie nie chce oczekiwać tylko na sukcesy zawodowe swojego partnera. Niestety Bożena nie jest osobą bardzo rodzinną, ponieważ uwielbia zmiany i życie towarzyskie.

Pochodzenie imienia Bożena

Damskie imię Bożena pochodzi z języka starosłowiańskiego i oznacza osobę, która została darowana przez Boga lub też przez niego czymś obdarowana, na przykład łaską.

Zamiłowania i hobby

Bożena uwielbia luksus i życie towarzyskie, dlatego każdą wolną chwilę spędza na spotkaniach ze znajomymi. Uwielbia również podróże, również te dalekie i egzotyczne. To główne zamiłowania, które są charakterystyczne dla osób o imieniu Bożena.

Praca i kariera zawodowa

Tak jak wspomnieliśmy Bożena to bardzo zaradna i energiczna osoba, co przekłada się pozytywnie na jej karierę zawodową. W codziennej pracy potrafi sobie dobrze zorganizować dzień, dzięki czemu jest w stanie zagwarantować realizację nawet bardzo wymagających projektów. Z drugiej strony lubi też trwonić czas, dlatego warto, by zawsze ktoś nad nią czuwał. To sprawia, że Bożena dobrze odnajduje się jako członek większych zespołów projektowych, jednak może nie posiadać wystarczających umiejętności oraz zestawu cech, który niezbędny jest do piastowania wysokich stanowisk kierowniczych. Zdecydowanie lepiej odnajduje się jako pracownik, a nie jako pracodawca. Z drugiej strony może postawić na skuteczną budowę marki osobistej.

Predyspozycje zawodowe

Dynamika Bożeny dobrze sprawdzi się w zawodzie handlowca. Jej cechy charakteru pozwalają również myśleć o zbudowaniu silnej marki osobistej, co bez wątpienia jest sporym atutem Bożeny. Według badań sprawdzi się również jako prawnik lub pedagog.

Patroni Bożeny

  • Obecnie imię Bożena nie posiada swoich patronów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *