Kategorie
Imiona na literę C Imiona żeńskie

Cecylia

Znaczenie imienia Cecylia

Imię Cecylia cechuje osoby, które są pewne siebie i świadome swoich mocnych stron. To sprawia, że przez życie idą pewnym krokiem i starają się je przeżyć na własnych zasadach. Atutem Cecylii jest bycie bardzo praktycznym i przede wszystkim konsekwentnym w codziennym działaniu. Dotyczy to zarówno życia prywatnego oraz kariery zawodowej. Jest osobą niezwykle rodzinną, dzięki czemu jest dobrą matką oraz żoną i dba o ciepło domowego ogniska. Odpowiedzialność pomaga Cecylii w wypełnianiu bardzo wymagających zadań. W życiu prywatnym jest również bardzo towarzyska i kontaktowa, dzięki temu nie ma żadnych problemów z nawiązywaniem kontaktów międzyludzkich oraz posiada liczne grono znajomych. Jest bardzo wrażliwa i trudno jest jej poradzić sobie z nadmierną presją lub niepowodzeniami. Wówczas zdarza się jej reagować bardzo impulsywnie. Potrafi obdarzyć inne osoby dużym zaufaniem, jednak przed tym zawsze dokładnie je weryfikuje.

Pochodzenie imienia Cecylia

Imię żeńskie Cecylia pochodzi z języka łacińskiego i wywodzi się od słowa “caecus” – ciemny, wątpliwy, ślepy. Imię te nawiązuje do znanego rodu rzymskiego Caecilianus lub Caecilius.

Zamiłowania i hobby

Cecylia uwielbia spotkania ze znajomymi, którym poświęca dużo czasu. Uwielbia organizować popularne domówki, czy też wychodzić na przyjęcia. Lubi podróże oraz aktywnie spędzanie czasu na łonie natury oraz w gronie najbliższych osób. W swoich pasjach jest bardzo żywiołowa i autentyczna.

Praca i kariera zawodowa

Cecylia to osoba, której cechy charakteru pozwalają na spełnianie się w karierze zawodowej. Pomocne w tym są takie atrybuty jak praktyczność oraz sumienność. Cecylia doskonale odnajduje się jako członek większych zespołów projektowych oraz jako indywidualny pracownik, ponieważ jest bardzo przestronna. Nie boi się wyzwań i lubi się z nimi mierzyć, dlatego często powierzane są jej naprawdę wymagające obowiązki. Cały czas prze naprzód, dzięki czemu nastawiona jest na samorealizację i rozwój zawodowy. W dbałości o karierę zawodową pomaga również silna osobowość oraz pewny siebie charakter Cecylii. Jest sumienna i dokładna, dlatego z powodzeniem może budować również własny biznes. Mankamentem Cecylii może być złe znoszenie niepowodzeń, również zawodowych.

Predyspozycje zawodowe

Inteligencja oraz zmysł techniczny Cecylii sprawia, że doskonale odnajdzie się w specjalistycznych zawodach. Największe sukcesy powinna odnosić jako informatyk lub inżynier, jednak sprawdzi się również jako naukowiec, a nawet menedżer.

Patroni Cecylii

  • Św. Cecylia – to męczennica Rzymu. Według legendy w trakcie tortur i śmierci, na ustach miała kościelne hymny. Jest patronką muzyki kościelnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *