Kategorie
Imiona na literę C Imiona żeńskie

Celina

Znaczenie imienia Celina

Celina to osoba, która tryska radością życia oraz pozytywną energią. Przy tym wszystkim jest również niezwykle swobodna. Posiada bardzo zmienny nastrój, jednak nie daje po sobie poznać tego do momentu, w którym wybuchnie lub zacznie się śmiać. Przede wszystkim należy do osób bardzo dynamicznych i aktywnych, dlatego trudno jej osiąść na dłużej w jednym miejscu. To sprawia, że ma słomiany zapał i wiele rozpoczętych projektów przez Celinę nigdy nie jest doprowadzanych do końca. Brak równowagi w codziennym życiu może negatywnie wpływać na jej relacje międzyludzkie oraz karierę zawodową. Lubi być na afiszu oraz ceni sobie komplementy. W codziennym życiu jest również bardzo pewna siebie, ale idzie to w parze z sentymentalną i romantyczną naturą. Lubi dominować, przez co wiele osób może ją odbierać negatywnie. W swoim otoczeniu znajduje miejsce dla zaufanych przyjaciół. W rodzinnym życiu jest jednak bardzo dobrą gospodynią i żoną. Z lubością dba o domowe ognisko.

Pochodzenie imienia Celina

Żeńskie imię Celina pochodzi z języka łacińskiego, w którym słowo “caelum” oznacza niebo. Wiele osób zwraca również uwagę na to, że jest to również skrócona wersja imienia Marcelina.

Zamiłowania i hobby

Celina uwielbia spędzać czas w gronie najbliższej rodziny. To klasyczny typ domownika, który najchętniej cały dzień spędzałby w domowym zaciszu. Oglądanie filmów i seriali, czy też porządki to jedne z ulubionych zajęć Celiny. Pomaga jej to w odpowiednim dbaniu o dom.

Praca i kariera zawodowa

Celina posiada bardzo artystyczna duszę i pozytywne usposobienie. Cechy te doskonale sprawdzają się w zawodzie aktorki lub też artystki. Z drugiej strony to bardzo niespokojna osoba, której trudno usiedzieć na miejscu, dlatego trudno powierzać jej odpowiedzialne zadania. Dobrze sprawdzi się w codziennej pracy przy zajęciach, które nie wymagają dużej koncentracji i wytrwałości. Celinie zdecydowanie nie wychodzi prowadzenie własnego biznesu, ponieważ wiele rzeczy porzuca, zanim je zakończy. Przez to w jej życiu często dochodzi do sytuacji, gdy ma wiele rozpoczętych projektów, z których nie jest w stanie się wywiązać lub po prostu nie ma już na to ochoty. Brak trwałości i równowagi w życiu sprawia, że Celina nie jest najbardziej cenionym pracownikiem.

Predyspozycje zawodowe

Charakter Celiny sprawia, że odnajduje się jako wolny strzelec lub artystka, jednak trudno oczekiwać od niej wykonywania bardziej technicznych zawodów. Zdecydowanie sztuka do niej przemawia. Z drugiej strony może być również skutecznym handlowcem.

Patroni Celiny

  • Św. Celina – to matka Świętego Remigiusza. Mieszkała we Francji i obecnie czczona jest głównie w okolicach takich francuskich miast jak Laon oraz Reims.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *