Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę C

Cyprian

Znaczenie imienia Cyprian

Cyprian to osoba o bardzo złożonej osobowości. Przede wszystkim ma bardzo dużą skłonność do zamykania się w sobie, przez co kontakt z nim może być utrudniony. Lubi również wydawać opinie na temat innych osób, które nie zawsze są zgodne z prawdą. Z drugiej strony potrafi być bardzo subiektywny. Cyprian na pewno nie cechuje się dużą empatią, ponieważ ma trudności z postawieniem się na miejscu innej osoby. Brakuje mu umiejętności dyplomatycznych i rzadko idzie na kompromisy. W otoczeniu może być odbierany jako osoba przemądrzała, która budzi niechęć i niezrozumienie innych. Jego bezpośredniość bardzo często przybiera prostacki ton, co również nie pomaga mu w codziennym życiu. Z drugiej strony jest jednak uczciwym człowiekiem, który doskonale wywiązuje się ze swoich obowiązków służbowych, choć zdecydowanie nie lubi się przepracowywać. Zawsze szuka drogi na skróty. Chce być uważany za najlepszego we wszystkim, choć czasem brakuje mu danej umiejętności lub wiedzy. W życiu rodzinnym się sprawdza, jako dobry rodzic i partner. Otacza się również garstką zaufanych przyjaciół, z którymi żyje w dobrych relacjach.

Pochodzenie imienia Cyprian

Cyprian to imię męskie, które pochodzi z języka greckiego od słowa “krypios”, które oznacza cypryjski. Imię to pierwotnie nadawano osobom, które pochodziły z Cypru.

Zamiłowania i hobby

Cyprian uwielbia rywalizację, dlatego ma zamiłowanie do uprawiania sportów oraz rozwiązywania zagadek. Doskonale czuje się również w gronie najbliższej rodziny oraz przyjaciół, z którymi może spędzać bardzo dużo wolnego czasu.

Praca i kariera zawodowa

Tak jak wspomnieliśmy, Cyprian jest bardzo dobrym pracownikiem i osiąga sukcesy w karierze zawodowej. Jest przede wszystkim bardzo sumienny, dlatego powierzane są mu bardzo odpowiedzialne zadania. Najlepiej czuje się na indywidualnym stanowisku lub jako lider grupy. Jego ograniczone zdolności interpersonalne mogą być przeszkodą w zarządzaniu grupą ludzi, dlatego trudno awansować mu stanowiska kierownicze. Dobrze odnajduje się również jako przedsiębiorca, a jego biznes może przynieść mu wiele korzyści. Broni się przede wszystkim jakością wykonywanych usług.

Predyspozycje zawodowe

Cyprian idealnie pasuje do pracy w służbach mundurowych oraz na specjalistycznych i indywidualnych stanowiskach. Będzie dobrym inżynierem, chirurgiem lub przedsiębiorcą.

Patroni Cypriana

  • Św. Cyprian – to wygnaniec, który był biskupem Kartaginy. Jest jednym z doktorów Kościoła oraz wczesnych pisarzy chrześcijańskim. Napisał między innymi traktat o jedności Kościoła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *