Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę C

Cezary

Znaczenie imienia Cezary

Cezary to mężczyzna, który posiada zrównoważone usposobienie. To zdecydowanie pomaga mu w codziennym życiu. Na co dzień jest bardzo trwały w swoich uczuciach oraz postanowieniach, dlatego odnosi spore sukcesy w życiu prywatnym oraz w karierze zawodowej. Jego opanowanie sprawdza się w nawet najbardziej kryzysowych sytuacjach. Jednocześnie jest również osobą o dużej charyzmie, która przebija się ze swoimi pomysłami i potrafi porwać za sobą grupę. W życiu stawia na proste i czytelne zasady, w tym na odpowiedzialność, stabilność oraz sprawiedliwe traktowanie innych osób. Na świat patrzy w sposób bardzo realistyczny i twardo stąpa po ziemi. Cechy te sprawiają, że oszczędnie i bardzo ostrożnie dobiera sobie grono zaufanych przyjaciół, z którymi utrzymuje trwałe relacje. Jest bardzo lojalny, dlatego, gdy już komuś zaufa, zdecydowanie można na niego liczyć. Aspiruje do zajmowania wysokich stanowisk w pracy oraz pełnienia ważnych funkcji społecznych. W parze do tego idzie również wesoła natura Cezarego oraz doskonałe poczucie humoru. W miłości kieruje się przede wszystkim sercem i jest dobrym mężem i ojcem. Ceni sobie życie rodzinne.

Pochodzenie imienia Cezary

Męskie imię Cezary pochodzi z języka łacińskiego, choć nie jest to dokładnie potwierdzone. Wydaje się, że imię pochodzi od słowa “caedere” – ciąć, wycinać, co może oznaczać osobę wyjętą z łona matki. Ta hipoteza spowodowała powstanie pojęcia “cesarskie cięcie”. Alternatywnym pochodzeniem może być słowo “caesaries” – kędzierzawy.

Zamiłowania i hobby

Cezary posiada wiele ciekawych hobby, w których jest bardzo wytrwały i konsekwentny. Uwielbia spędzanie czasu w gronie najbliższych, w tym wystawne przyjęcia oraz luksusowe wyjazdy.

Praca i kariera zawodowa

Proste zasady życiowe oraz konsekwencja w działaniu to zdecydowanie atrybuty Cezarego. Dzięki temu z dużą łatwością przychodzi mu budowanie kariery zawodowej. Cezary stawia na pracowitość oraz ciężką pracę, co zawsze jest bardzo cenione wśród pracodawców. Umiejętność radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach pozwala mu na pełnienie najbardziej odpowiedzialnych funkcji w pracy. Odpowiedzialność za sukces sprawia, że czuje na swoich plecach ogromny ciężar, jednak stresowe sytuacje jeszcze bardziej go napędzają. Cezary doskonale odnajduje się zarówno na stanowiskach kierowniczych oraz jako członek większych zespołów. Z sukcesem może budować również własną firmę.

Predyspozycje zawodowe

Cezary świetnie odnajduje się w służbach wojskowych lub jako dziennikarz, który pisze z pierwszej linii frontu. Może też być doskonałym informatykiem i aktorem. Określony zestaw cech sprawdzi się również w roli przedsiębiorcy.

Patroni Cezarego

  • Św. Cezary z Arles – żył na przełomie V i VI wieku we Francji. W swoim życiu mnich ten zwalczał arianizm i semipelagianizm oraz został biskupem Arles.
  • Św. Cezary z Nazjanzu – to bardzo ważny lekarz z Konstantynopola, który przeżył w swoim życiu trzęsienie ziemi. Na kilka miesięcy przed śmiercią zmienił się wewnętrznie oraz kazał się ochrzcić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *