Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę D

Damian

Znaczenie imienia Damian

Damian to mężczyzna, który wydaje się być bardzo skomplikowaną osobą. Przede wszystkim ma trudny charakter. Bardzo często jest to ekstrawertyk, dla którego bardzo liczą się dobra materialne, świat zewnętrzny oraz opinia innych ludzi. To skłania do nadmiernej aktywności społecznej oraz nieustannego poszukiwania poklasku u innych osób. Jest bardzo podatny na wpływy, dlatego wielokrotnie jego opinia jest tak naprawdę opinią innych osób, od których ją zaczerpnął. Jest bardzo nieustępliwy w dążeniu do celu, dlatego prze do niego mimo przeciwności losu. Zdarza się jednak, że potrafi pójść na kompromis. Bardzo ceni sobie towarzystwo innych osób, jest bardzo otwarty i z łatwością nawiązuje przyjaźnie. Mimo swojego ekstrawertyzmu, bardzo nie toleruje życiowego cwaniactwa. Wierzy w idee, dla których jest w stanie naprawdę wiele poświęcić, jeżeli ktoś wówczas idzie przy jego boku. W związkach z drugą osobą bywa bardzo zaborczy, jednak przy tym jest również wierny. To typ amanta, któremu z łatwością przychodzi podbijanie kobiecych serc, jednak gdy pokocha to już na dobre.

Pochodzenie imienia Damian

Imię Damian jest pochodzenia greckiego. To męskie imię pochodzi od greckiej bogini Damii, która była czczona w Epidaurze. Według innej teorii, imię Damian pochodzi od greckiego słowa “démios”, które oznacza lekarza ludowego. Imię w swoim znaczeniu przedstawia pogromcę oraz uzdrowiciela.

Zamiłowania i hobby

Damian ma bardzo wiele pasji i lubi bardzo aktywne życie. Jego charakter sprawia, że uwielbia spędzać czas w gronie przyjaciół, na wspólnych imprezach i wypadach. Niestety jest również bardzo podatny na uzależnienia, przed którymi powinien się strzec. Wśród jego pasji możemy znaleźć między innymi architekturę, modę, muzykę oraz malarstwo.

Praca i kariera zawodowa

Damian, mimo mieszanych cech charakteru, ma wyjątkowe zdolności do pracy. W typologii można określić go jako osobę bardzo zaangażowaną w realizację wspólnego celu oraz taką, która ma cechy pasujące do roli agenta służb specjalnych. Jest bardzo kontaktową osobą, dzięki czemu doskonale odnajduje się w pracy zespołowej. Jego twórczy charakter sprawia, że może pracować z muzyką lub też innymi sztukami. Damian ma również możliwości, by zostać przedsiębiorcą z sukcesami.

Predyspozycje zawodowe

Charakter i umiejętności Damiana sprawiają, że dobrze odnajduje się w konkretnych zawodach, takich prawnik lub polityk. Bliskie są również profesje związane ze sztuką. Kreatywność pozwala mu na pracę na stanowisku handlowca oraz prowadzenie własnego biznesu.

Patroni Damiana

  • Św. Damian – lekarz, który bezpłatnie leczył cierpiących i chorych. Brat Świętego Kosmy, z którym razem zginął tragicznie w III wieku. Jest również patronem lekarzy i aptekarzy.
  • Św. Damian – jeden z biskupów Pawii z VII wieku. Wspierał swoich diecezjan w walce z epidemią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *