Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę D

Daniel

Znaczenie imienia Daniel

Daniel to mężczyzna, który cechuje się bardzo wysoką inteligencją. W codziennym działaniu jest również bardzo zaradny i kreatywny, dlatego idzie przez życie pewnym krokiem i zawsze znajdzie dobre rozwiązania swoich wyzwań. Jego umysł analityczny pomaga mu rejestrować wiele faktów i wyciągać z nich prawidłowe wniosku. Gdy spotyka w życiu problem, analizuje go na wiele możliwych sposób, zanim podejmie decyzje o jego rozwiązaniu. Do wszystkiego podchodzi bardzo spokojnie z zimną głową, która daje o sobie znać zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, gdy inni tracą zimną krew. Zdecydowanie jest perfekcjonistą, który ceni sobie profesjonalizm oraz dobrze wykonaną pracę. Brzydzi się fuszerką i półśrodkami. Jest również bardzo towarzyską osobą, a jego zmysł organizacyjny sprawia, że organizuje najlepsze przyjęcia. Jest pozytywnie nastawiony do siata, a jego energia przekłada się również na nastrój jego towarzyszy. Jest bardzo słowny i szlachetny, dlatego można mu zaufac i otacza się gronem osób, na które może liczyć. Selekcjonuje ich jednak bardzo dokładnie, aby była to wąska grupa. W życiu prywatnym zdarza mu się zaniedbywać bliskie osoby, na rzecz swoich własnych ideałów i marzeń dlatego nie zawsze jest dobrym materiałem na partnera.

Pochodzenie imienia Daniel

Imię Daniel pochodzi z języka hebrajskiego od tamtejszego imienia Danijjel. Według tekstów akadyjskich imię to oznacza frazę “sędzią moim jest Bóg” lub “potężny jest mój Bóg”.

Zamiłowania i hobby

Daniel uwielbia spotkania towarzyskie, których bardzo często jest głównym inicjatorem. W wolnych chwilach lubi wyjeżdżać i spełniać swoje marzenia. W przypadku Daniela charakterystyczne jest to, że swoje dobro i szczęście zawsze stawia na pierwszym miejscu, dlatego świetnie czuje się sam w swoim towarzystwie.

Praca i kariera zawodowa

Daniel to przede wszystkim bardzo inteligentny i pracowity mężczyzna. Jego zmysły analityczny doskonale sprawdza się w profesjonalnych zawodach, gdzie liczy się odpowiednie przygotowanie merytoryczne. W pracy nie zawsze jest szybki, ale za to bardzo skrupulatnie wykonuje swoje obowiązki. Może to być minusem w przypadku zawodów, które wymagają dużej dynamiki i refleksu w działaniu. Flegmatyczny styl Daniela nie zawsze musi przypaść do gustu jego pracodawcy. Z drugiej strony jest bardzo dokładny, co jest jego atutem. Ma możliwości do tego, by być bardzo dobrym organizatorem, czy też zajmować kierownicze stanowiska.

Predyspozycje zawodowe

Daniel jest osobą, która doskonale sprawdzi się w roli sędziego lub analityka biznesowego. Inne zawody techniczne takie jak informatyk, również są dla niego. Może okazać się również bardzo skutecznym przedsiębiorcą.

Patroni Daniela

  • Św. Daniel Słupnik – Syryjczyk, który żył w V wieku. Podróżował i spotkał między innymi Św. Szymona, którego później naśladował. Po śmierci przyjaciela wszedł na kolumnę, na której spędził kolejne 33 lata życia.
  • Św. Daniel z Egiptu – to męczennik, który zginął w IV wieku wspólnie z Eliaszem, Samuelem i Jeremiaszem.
  • Daniel – jeden z proroków biblijnych, bohater Księgo Daniela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *