Kategorie
Imiona na literę D Imiona żeńskie

Daria

Znaczenie imienia Daria

Imię Daria należy do osoby pewnej siebie i bardzo ambitnej. Z drugiej strony potrafi być ona również zarozumiała, co często prowadzi do konfliktowych sytuacji. Mimo swojej ambicji, zdarza jej się być również flegmatyczną. W związku z tym trudno jej o spektakularne sukcesy zawodowe, do których brakuje jej motywacji i dynamiki działania. Wolna praca sprawia, że nie jest tak wydajna, choć obowiązki wykonuje z należytą starannością. Jej wadą może być brak słowności, przez co nie wywiązuje się z umów. Na co dzień jest osobą stonowaną, choć z łatwością również traci panowanie nad sobą, gdy ktoś ją krytykuje lub zwraca jej uwagę. Daria należy do osób przyjaznych i towarzyskich, póki nie stanie się zarozumiała. Jest również kobietą łagodną i szlachetną, co doceniane jest przez współpracowników i przyjaciół. Jeśli się zakocha, to jest w stanie być bardzo wierna, oddana i kochająca. Wszystko dlatego, że w życiu potrzebuje przede wszystkim wsparcia i zrozumienia drugiej osoby i bliskich.

Pochodzenie imienia Daria

Najprawdopodobniej imię Daria pochodzi z języka perskiego. Perskim odpowiednikiem tego żeńskiego imienia jest męski Dariusz. Daria oznacza osobę, która podtrzymuje dobro.

Zamiłowania i hobby

Daria zdecydowanie nie należy do osób, które są ciekawe świata i dużo podróżują. Wpływa to również na jej ograniczone możliwości w zakresie zdobywania nowych umiejętności i nauki. W związku z tym preferuje mało angażujące hobby i lubi spędzać czas, na przykład przy ulubionych serialach i filmach. W życiu prywatnym pociąga ją również erotyka, dlatego można ją uznać, za jedno z hobby kobiet o imieniu Daria. W związku z tym są bardzo dobrymi kochankami i przyciągają do siebie mężczyzn.

Praca i kariera zawodowa

Daria posiada analityczny umysł i bardzo dobrą pamięć. Swoją pracę wykonuje bardzo dokładnie, co wpływa na jej tempo. Pracuje powoli, dlatego źle odnajdzie się w miejscach, gdzie wymagana jest duża dynamika działania. Z drugiej strony Daria posiada również tendencję do nudzenia się, dlatego potrzebuje pracy, w której będzie działo się zawsze coś nowego, innego. Szybko się nudzi, dlatego potrzebuje stymulacji. Pragnie tego, by być we wszystkim najlepszą, przez co za dużo bierze na głowę, a później się z tego nie wywiązuje. Może mieć problemy z awansem w karierze zawodowej.

Predyspozycje zawodowe

Bardzo trudno określić najlepszą ścieżkę zawodową dla Darii. Odnajdzie się w wielu zawodach, które są urozmaicona i pozwalają na spokojne tempo wykonywania swoich obowiązków.

Patroni Daria

  • Św. Daria – to rzymska męczennica, która była w związku małżeńskim ze św. Chryzantem. W swoim życiu nawracała pogan na chrześcijaństwo. Została ukamienowana i zakopana żywcem w 257 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *