Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę D

Dariusz

Znaczenie imienia Dariusz

Osoba o imieniu Dariusz posiada bardzo złożony, czasem nawet skomplikowany charakter. Przede wszystkim jest to zdecydowany w działaniu i uparty mężczyzna. Gdy obierze już sobie cel, robi co w jego mocy, by go osiągnąć. Nie lubi otrzymywać rad i sytuacji, w których ktoś próbuje wpływać na jego decyzję. Wówczas głuchy jest na takie wsparcie. To osoba, który ma swoje poglądy i raczej ich nie zmienia. Posiada odpowiednią charyzmę, by pociągnąć za sobą inne osoby, dzięki czemu łatwiej pozyskać mu wsparcie w realizacji celów. Jest osobą towarzyską, jednak do czasu. Nie lubi zbyt dużo czasu spędzać w jednym towarzystwie. Na co dzień jest pogodny i sympatyczny na zewnątrz, jednak w jego wnętrzu cały czas dzieją się skomplikowane rzeczy. Bardzo ceni sobie rodzinę i rodzinną atmosferę, dlatego o nie dba. To dla niego prawdziwa odskocznia od życia zawodowego i spokojna przystań.

Pochodzenie imienia Dariusz

Imię Dariusz pochodzi z języka staroperskiego. Słowem, od którego powstało to imię jest Dãrayavahuš. Oznacza ono osobę, która podtrzymuje dobro. Żeńskim odpowiednikiem tego imienia jest Daria.

Zamiłowania i hobby

Na co dzień uwielbia spędzać czas w gronie najbliższych w domowym zaciszu. To jego spokojna przystań, w której może odpocząć po trudach kolejnych dni. Z drugiej strony jest również otwarty na podróże z bliskimi, więc rodzina nie może się przy nim nudzić. Stara się prowadzić aktywne życie towarzyskie, dzięki czemu bywa częstym gościem na imprezach, gdzie pragnie być centralną postacią. W wolnym czasie lubi czytać i zdobywać wiedzę w zakresie wojskowości i sztuk walki.

Praca i kariera zawodowa

W pracy cechuje go upór i nieustępliwość, dlatego zawsze dąży do realizacji określonego celu. Ma własne zdanie, dlatego dobrze sprawdza się na indywidualnych stanowiskach lub jako przedsiębiorca. Jego charyzma i zdolności przywódcze pomagają odnaleźć mu się na stanowiskach kierowniczych lub w roli szefa. Dzięki temu dynamicznie buduje swoją pozycję zawodową i łatwiej mu awansować.

Predyspozycje zawodowe

Zamiłowania do wojskowości sprawiają, że Dariusz bardzo dobrze odnajdzie się na stanowiskach kierowniczych w wojsku. Może być również doskonałym politykiem lub dziennikarzem śledczym. Jego zamiłowania humanistyczne sprawdzą się również w tej dziedzinie. Dzięki zdolnościom przywódczym na predyspozycje do bycia szefem lub do zajmowania menedżerskich stanowisk w firmach.

Patroni Dariusza

  • W tym momencie Dariusz nie ma oficjalnych patronów. Imię to nosiło między innymi trzech perskich królów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *