Kategorie
Imiona na literę D Imiona żeńskie

Dorota

Znaczenie imienia Dorota

Dorota to kobieta, która należy to bardzo opanowanych osób. Bez problemu stawia również czoła skomplikowanym sytuacjom, dzięki czemu radzi sobie również z ewentualnymi kryzysami. Mimo swojego opanowania, może mieć czasami skłonności do agresywnych zachowań, a wynika to z jej bardzo silnego charakteru. To kobieta ekstrawertyczna, która łatwo adaptuje się do otoczenia i lubi otaczać się innymi ludźmi. Dodatkowo jest również bardzo obiektywna, dzięki czemu innych traktuje bardzo sprawiedliwie. Cechuje ją logiczne myślenie i uczuciowość, które są odpowiednio zbalansowane. Jest bardzo wszechstronna, dzięki czemu dużo łatwiej jest jej odnaleźć się w pracy oraz w codziennym życiu. Ma ciekawe pomysły oraz wiele do powiedzenia, dzięki czemu może zostać prawdziwą duszą towarzystwa, w pozytywnym tonie. Jest bardzo wymagająca i surowa wobec innych osób, w tym również wobec członków swojej rodziny. Liczy na to, że jej partner będzie bardzo zaradny, dzięki czemu spełni jej oczekiwania i będą się wzajemnie uzupełniać.

Pochodzenie imienia Dorota

Imię Dorota pochodzi z języka greckiego z połączenia słów “doran”, które oznacza dar i “theos”, które oznacza boga. W związku z tym Dorota to kobieta, która jest bożym darem. Imię to nie ma swojego męskiego odpowiednika.

Zamiłowania i hobby

Dorota to osoba bardzo towarzyska, dlatego w wolnych chwilach lubi spędzać czas w gronie rodzinnym lub z przyjaciółmi. Organizuje imprezy lub chętnie udziela się na nich w roli gościa. Ponadto jest ciekawa świata i ambitna, dlatego lubi podróże oraz dobre książki. Wiele czasu poświęca również na samorozwój i edukację.

Praca i kariera zawodowa

Wszechstronność Doroty to niewątpliwie jej atut. Dzięki temu dużo łatwiej odnaleźć się jej na rynku pracy. Z powodzeniem radzi sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami, dzięki czemu powierzane jej są nawet najbardziej odpowiedzialne funkcje. Jest osobą niezależną, dlatego najlepiej sprawdza się w roli indywidualnego specjalisty, który pracuje w jednoosobowym zespole. W pracy w grupie chce być liderem, a w innych relacjach trudno jej się odnaleźć. Dlatego szybko pnie się po szczeblach kariery do kierowniczych stanowisk, lub decyduje się na pracę na własny rachunek. Dorota to urodzony businesswoman.

Predyspozycje zawodowe

Dorota doskonale sprawdzi się jako jednoosobowy specjalista lub właściciel firmy, w czym pomagają jej zdolności przywódcze. Wśród rekomendowanych dla niej zawodów, poza własnym biznesem, można znaleźć bycie prawnikiem lub aktorką.

Patroni Doroty

  • Błogosławiona Dorota z Mstowów – to kobieta, która żyła w XIV wieku na terenie Pomorza. Po śmierci swojego męża kazała się zamurować w celi przy kościele w miejscowości Kwidzyn.
  • Św. Dorota – była córką rzymskiego senatora. Została zabita za panowania cesarza Dioklecjana w trakcie obrony chrześcijaństwa. Obecnie jest również patronką położnic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *