Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę E

Edward

Znaczenie imienia Edward

Edward to mężczyzna, który wyróżnia się dużą pewnością siebie. W dążeniu do swoich celów prywatnych i zawodowych jest bardzo wytrwały i stawia na sprawdzone metody. Jego silna osobowość wyróżnia go na tle innych osób, dzięki czemu jest bardzo ceniony również na rynku pracy. Kolejne jego cechy to bycie bardzo dobrym przedsiębiorcą oraz posiadanie dobrej pamięci. Dzięki temu bez trudu jest w stanie odtworzyć w pamięci wydarzenia z przeszłości. Ma bardzo złożoną osobowość, dzięki czemu łatwo adaptuje się do różnych sytuacji. Może być zarówno nieśmiały oraz bardzo otwarty i towarzyski, a wszystko zależy od sytuacji oraz jego nastroju. Jest osobą godną zaufania, dlatego ludzie chętnie mu się zwierzają, a jego zdanie zawsze jest brane pod uwagę. Wpływ na to ma również jego szlachetny  charakter. Pewność siebie Edwarda objawia się również w tym, że zawsze podąża własną drogą. Dodatkowo jest również prawdomówny i obiektywny. Cechy te również doceniają kobiety, na których powodzenie nie powinien narzekać.

Pochodzenie imienia Edward

Imię Edward pochodzi z języka staroangielskiego. Powstało z połączenia słów “eda’, czyli dobrobyt oraz “weard”, czyli obrońca. W związku z tym imię to oznacza osobę, która broni majątku lub dobytku.

Zamiłowania i hobby

Uwielbia spędzać czas w towarzystwie innych osób. Sam również bardzo często organizuje przyjęcia domowe, na które nie szczędzi pieniędzy. Lubi, gdy wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Ponadto jest również typem domownika, który poświęca czas swoim bliskim i staje się prawdziwą głową domu. Stawia na samorozwój oraz lubi odkrywać świat.

Praca i kariera zawodowa

Osoby o imieniu Edward są bardzo cenione na rynku pracy. Dostrzegana jest ich sumienność oraz wytrwałość w dążeniu do celu. Dzięki temu bardzo często powierzane są im bardzo odpowiedzialne zadania i stanowiska kierownicze. Jest pewny siebie, dzięki czemu również z łatwością buduje własny i dobrze prosperujący biznes. Silna wolna oraz wytrwałość sprawiają, że dobrze radzi sobie również w kryzysowych sytuacjach. Ponadto nie lubi odkładania rzeczy na później, a swoją pracę stara się realizować jak najszybciej. To zdecydowanie jeden z jego atutów.

Predyspozycje zawodowe

Edward jest bardzo wszechstronną osobą, dzięki czemu dobrze sprawdzi się jako pracownik, przełożony lub właściciel firmy. Wśród rekomendowanych dla niego zawodów warto wymienić urzędnika administracyjnego, bankiera, lekarza, czy nawet artystę.

Patroni Edwarda

  • Św. Edward Wyznawca – to patron Anglii, który żył w XI wieku. Był królem Anglii, którego cechowała wielka pobożność.
  • Św. Edward Męczennik – od 12. roku życia był królem Anglii i żył w X wieku. Zmarł w wieku 16 lat, gdy został zamordowany w trakcie powrotu z polowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *