Kategorie
Imiona na literę E Imiona żeńskie

Emilia

Znaczenie imienia Emilia

Emilia to kobieta, która jest bardzo przebojowa i pewna siebie. Bardzo często jej zachowanie można uznać również za bezczelne, co spotyka się z dezaprobatą innych osób. Sporadycznie Emilia może również mieć skłonności do zamykania się w sobie i życia we własnym świecie. Pewność siebie i przebojowość tej osoby sprawiają, że nie ulega wpływom osób z zewnątrz i dąży do realizacji swoich założeń. Ma dobrą pamięć, co zdecydowanie pomaga jej w życiu prywatnym i zawodowym. Stara się realizować wiele zadań jednocześnie, ale ewentualne porażki spycha na barki innych osób i je za to obwinia. Przy tym wszystkim jest bardzo wrażliwa, co przejawia się w jej artystycznej duszy i twórczości, na przykład w pisaniu wierszy do szuflady. W towarzystwie jest lubiana, jednak ludzie muszą ja lepiej poznać. Ma duże poczucie humoru, więc szybko stanie się gwiazdą każdego spotkania. Ma również skłonności do stawiania sobie zbyt wysokich wymagań, co negatywnie odbija się na jej codziennym nastroju. Wobec przyjaciół i rodziny jest bardzo lojalna, choć trudno jej zaufać innym osobom. Podchodzi do tego bardzo ostrożnie.

Pochodzenie imienia Emilia

Emilia to imię, które pochodzi z języka łacińskiego i najprawdopodobniej wywodzi się z plemion etruskich. To żeńska forma imienia Emil.

Zamiłowania i hobby

Emilia uwielbia sztukę, ponieważ ma bardzo wrażliwe usposobienie. W wolnym czasie nie tylko czyta poezję i literaturę, ale zdarza jej się również tworzyć własne teksty. Uwielbia spędzać czas w gronie zaufanych osób. Uczęszcza również regularnie na koncerty oraz do galerii sztuki, gdzie może bezpośrednio obcować z twórczością artystyczną, którą tak lubi.

Praca i kariera zawodowa

W pracy Emilia jest często doceniana. Wpływa na to jej zaangażowanie w każdy projekt, ponieważ w swoje obowiązki wkłada nie tylko energię, ale również serce. Często jest jednak bardzo dumna i zachłanna, co może utrudniać jej osiągnięcie sukcesów zawodowych. Jej bezczelność objawia się nowymi pomysłami, które często okazują się trafione i pozwalają jej firmie zbudować lepszą pozycję. Warto mieć ją w swoim zespole, jednak koniecznie trzeba zapanować nad jej charakterem. Dobra pamięć i zdolności analityczne przydają się również na specjalistycznych stanowiskach. Uparcie dąży do celu, jeżeli lubi to co robi.

Predyspozycje zawodowe

Analityczny umysł Emilii sprawia, że doskonale sprawdza się jako sekretarka, asystentka lub specjalistka od sprzedaży. Dobra pamięć i pozytywne usposobienie pomagają jej w dopinaniu nawet największych transakcji. Ponadto dobrze spisze się jako specjalistka od marketingu lub dziennikarka.

Patroni Emilii

  • Św. Emilia de Vialar – to założycielka zgromadzenia sióstr św. Józefa od Zjawienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *