Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę E

Emil

Znaczenie imienia Emil

Emil to osoba, która przede wszystkim jest bardzo wrażliwa. To mężczyzna pełen temperamentu i bardzo odważny, co widać zarówno w jego życiu prywatnym oraz zawodowym. Jest bardzo czuły na piękno, dlatego posiada w sobie wiele cech artystów. Stara się być niezależny, a w życiu daje się ponieść swojej bogatej wyobraźni. Raczej chce przejść przez życie, minimalizując ewentualne ryzyko. Źle znosi porażek, dlatego nie podejmuje rywalizacji, w której może przegrać. To typ introwertyka, któremu trudno jest się otworzyć na inne osoby. Cechuje się jednak dużym poczuciem humoru, co aktywuje się w gronie zaufanych i bliskich przyjaciół i rodziny. Znajomi go lubią, choć stara się ich selekcjonować i dobierać bardzo starannie. Nie lubi być oceniany i stara się przypodobać wielu osobom, co może być postrzegane jako jego wada. Jest bardzo uczuciowy i boi się odrzucenia, co wpływa również na jego zazdrość. Raczej jest typem marzyciela, a nie aktywnie działającej osoby. Gdy już założy rodzinę, jest dobrym mężem i ojcem.

Pochodzenie imienia Emil

Imię Emil pochodzi z kraju Etrusków i zostało ukształtowane w łacinie. Pochodzi bezpośrednio od słowa “aemulus”, czyli ten który rywalizuje, zazdrośnik lub od nazwy rzymskiego rodu Emiliuszy.

Zamiłowania i hobby

W wolnym czasie Emil lubi marzyć, taka jest jego natura. Ponadto jest bardzo czuły na piękno, więc uwielbia spędzać czas w galeriach sztuki oraz podczas koncertów. Umie docenić starania artystów, ponieważ nadaje z nimi na tych samych falach. Stroni od dużych skupisk ludzi i woli spędzać czas w gronie najbardziej zaufanych osób. Często nawet izoluje się od świata zewnętrznego.

Praca i kariera zawodowa

Charakter Emila jest bardzo złożony, co nie zawsze pomaga mu w robieniu kariery zawodowej. Jego dusza artysty i skłonność do zmian sprawiają, że trudno mu zagrząc dłużej miejsce w jednej pracy. W życiu stawia raczej na niezależność, dlatego często zostaje am sobie szefem, choć jest to mało spójne z jego obawą przed porażką. Doskonale odnajduje się na kreatywnych stanowiskach, gdzie może zrobić użytek ze swojej bogatej wyobraźni i pomysłowości. Dlatego bardzo często zostaje artystą lub reżyserem filmowym. Gdy widzi, że jakieś przedsięwzięcie może być skazywane na porażkę, od razu się z niego wycofuje.

Predyspozycje zawodowe

Emil zdecydowanie ma predyspozycje do tego, by pracować jako reżyser lub aktor. Ponadto doskonale odnajdzie się w mediach, zarówno jako dziennikarz radiowy i telewizyjny. Bycie konferansjerem na imprezach również wydaje się być stworzone dla niego. Emil ma również predyspozycje do wykonywania zawodów artystycznych, takich jak dekorator wnętrz, plastyk, czy rzeźbiarz.

Patroni Emila

  • Św. Emil z Kordoby – żył w IX wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *