Kategorie
Imiona na literę E Imiona żeńskie

Ewa

Znaczenie imienia Ewa

Ewa to przede wszystkim bardzo rozsądna i odpowiedzialna kobieta. Na co dzień to bardzo życzliwa i uczuciowa osoba, dlatego z łatwością nawiązuje nowe znajomości, w tym również długoletnie przyjaźnie. Jest oddana zarówno w życiu prywatnym i zawodowym. Swoje zadania traktuje z należytą powagą i stara się z nich wywiązać jak najlepiej. Często pod uwagę bierze dobro innych i w ten sposób zapomina o swoim, dlatego powinna zachowywać odpowiedni balans. Lubi dawać, ale nie powinna robić tego swoim kosztem. Czasem ucieka w samotność i własny świat rozmyślań. Stawia na niezależność i jest bardzo skryta. Bardzo powoli buduje zaufanie wobec innych osób, zanim zaprosi je do swojego świata. Jest mimo wszystko pewną siebie osobą, która realizuje swoje cele, nawet wówczas, gdy po drodze trafi na przeciwności losu. Nie lubi narzucać się innym, jednak poproszona o pomoc zawsze jej udzieli. Wobec przyjaciół i bliskich jest bardzo lojalna. Gdy założy rodzinę, jest bardzo dobrą matką oraz żoną i realizuje się w tej roli.

Pochodzenie imienia Ewa

Imię Ewa pochodzi z języka hebrajskiego i miała tak na imię kobieta stworzona przez Boga w Edenie. Imię wywodzi się od słów “hawwa”, czyli dająca życia lub “hajja”, czyli być. Według niektórych hipotez, imię to może pochodzić od bogini przedhebrajskich plemion Kanaanu. Do niedawna imię miało złe znaczenie ze względu na grzech Ewy, jednak obecnie się to zmieniło.

Zamiłowania i hobby

Ewa uwielbia pomagać innym i przeznacza na to sporą część swojego wolnego czasu. Lubi udzielać się charytatywnie oraz jest inicjatorką wielu przedsięwzięć. Jest typem domatorki, która dba o ciepło domowego ogniska. Najlepiej czuje się w gronie najbliższych. Lubi uciekać również do dobrej książki lub filmu.

Praca i kariera zawodowa

Za Ewą przemawiają jej odpowiedzialność i rozsądek, dzięki czemu jest bardzo ceniona na rynku pracy. Pewność siebie oraz zdecydowanie pomaga jej w podejmowaniu nawet najtrudniejszych decyzji biznesowych. Lubi się uczyć i jest bardzo zdolna, dzięki czemu z łatwością zdobywa nowe umiejętności i kwalifikacje. Z zaangażowaniem i sercem wykonuje każde, nawet najbardziej błahe zadania. Inteligencja sprawia, że sukcesywnie pnie się po szczeblach kariery, jednak najlepiej odnajduje się tam, gdzie może pomagać innym osobom, na przykład w szpitalu lub w szkole.

Predyspozycje zawodowe

Ewa ma predyspozycje do zostania wysokiej jakości lekarką lub pielęgniarką. Może być również dobrą nauczycielką. Pewność siebie i niezależność pomogą jej z wystartowaniem z własnym biznesem.

Patroni Ewy

  • Ewa – pramatka biblijna i pierwsza kobieta, która została stworzona z żebra Adama. To ona dała życie ludzkiemu rodzajowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *