Kategorie
Imiona na literę E Imiona żeńskie

Ewelina

Znaczenie imienia Ewelina

Ewelina to kobieta, która posiada bardzo złożony charakter i nie należy do osób najłatwiejszych w obyciu. Jej humor jest zmienny, dlatego czasami jest bardzo przyjazna, a innego dnia jest bardzo pochmurna. Atutami Eweliny jest zdecydowanie jej pracowitość oraz zdecydowanie w działaniu, co doceniane jest zarówno w życiu prywatnym oraz zawodowym. Bywa jednak również pochmurna i zazdrosna, dlatego trzeba umieć funkcjonować w jej towarzystwie. Na co dzień bywa również czuła i pełna miłości, dlatego jest to bardzo niełatwe. Każdego dnia humor Eweliny może być zupełnie inny. Woli samotność od spędzania czasu w gronie licznych znajomych. Z reguły stawia na wąskie grono zaufanych przyjaciół. Bardzo szybko się obraża i bardzo szybko wybacza. Zdecydowanie stawia na proste i spokojne życie. Czasem bywa zaborcza, jednak wówczas kieruje się przede wszystkim dobrem bliskich. Nie zważa na posiadanie dóbr materialnych. Gdy założy rodzinę, jest bardzo dobrą żoną i matką, a dom staje się jej prawdziwym królestwem, gdzie dba o ciepło i przyjazną atmosferę.

Pochodzenie imienia Ewelina

Imię Ewelina pochodzi z języka celtyckiego, gdzie oznacza ono światło lub radość. Według innych hipotez, imię Ewelina może mieć swoje korzenie w języku hebrajskim i pochodzi od modyfikacji imienia Ewa.

Zamiłowania i hobby

Zdecydowanie lubi wygodne życie, dlatego ogranicza swoje pasje i aktywności do minimum. To prawdziwa domatorka, który uwielbia spędzony czas w gronie najbliższych. Lubi oddać się dobrej lekturze lub oglądaniu seriali i filmów. Z drugiej strony jest również bardzo pomocna, dlatego często angażuje się w akcje charytatywne, a wielu z nich jest organizatorką.

Praca i kariera zawodowa

Ewelina należy do pewnych siebie kobiet, jednak nie wszystko przychodzi jej z łatwością. Wciąż musi walczyć o uznanie innych osób oraz swoją zawodową pozycję. Obawia się tego, że nie sprosta oczekiwaniom innych, dzięki czemu bierze jeszcze więcej na swoje barki. Ma problem ze skupieniem uwagi na jednym projekcie, dlatego raczej nie powierza się jej odpowiedzialnych i rozbudowanych zadań. Bywa nieterminowa, jednak angażuje się w pracę całym sercem. Często gubi ją to, że pragnie pomagać innym, kosztem zaniedbywania swoich obowiązków. Nie skupia swojej uwagi na karierze zawodowej, ale tam gdzie pracuje, stara się dawać z siebie wszystko. Zdecydowanie lepiej sprawdza się jako pracownik, a nie właściciel firmy.

Predyspozycje zawodowe

Ewelina ma predyspozycje do pracy z osobami chorymi oraz dziećmi. Może być bardzo dobrym opiekunem lub pedagogiem.

Patroni Eweliny

  • Obecnie Ewelina nie posiada swoich patronów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *