Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę F

Feliks

Znaczenie imienia Feliks

Feliks to mężczyzna, który cechuje się bardzo dużą odpowiedzialnością. Na co dzień jest bardzo słowny i obowiązkowy, co przynosi mu wiele korzyści w życiu zawodowym i prywatnym. Potrafi być również bardzo elastyczny, dlatego z łatwością przystosowuje się do nowych warunków lub nowych wyzwań. Lubi być skuteczny, ponieważ boi się porażek. Ma zdolności analityczne, jednak czasem chce rozkładać na czynniki pierwsze nawet drobnostki, co może być irytujące dla otoczenia. Z drugiej strony ma również bardzo dobrą intuicję, która pomaga mu dokonywać właściwych wyborów życiowych i biznesowych. Mocno wierzy we własne możliwości i jest pewny siebie, co również jest zaletą. Nie lubi stagnacji i nudy, dlatego bardzo dużo podróżuje i odkrywa nowe miejsca. Zdecydowanie woli przygody i częste zmiany. Dlatego doskonale sprawdza się w pracach projektowych, a gorzej wychodzą mu prace związane z systematycznym i monotonnym wykonywaniem obowiązków. Jego silny charakter objawia się tym, że lubi dominować, co również ma przełożenie na jego związki. Jest również bardzo uczuciowy, choć nie zawsze to okazuje.

Pochodzenie imienia Feliks

Imię Feliks pochodzi z języka łacińskiego. Pochodzi od słowa “felix”, które oznacza osobą szczęśliwą lub dającą szczęście. Osoby o tym imieniu są bardzo życzliwe. Żeńskim odpowiednikiem tego imienia jest Felicja.

Zamiłowania i hobby

Na co dzień jest osobą, która uwielbia przygody. Lubi podróżować i odkrywać nowe kultury. Ponadto uwielbia również sporty ekstremalne i wyzwania, dzięki czemu nie sposób się z nim nudzić. Prowadzi bardzo aktywne życie i poszukuje takich towarzyszy.

Praca i kariera zawodowa

Feliks to mężczyzna, który jest bardzo odpowiedzialny i przekłada się to również na jego karierę zawodową oraz pracę. Ma silną osobowość, dzięki czemu dobrze sprawdza się na kierowniczych stanowiskach, w tym również jako przedsiębiorca. Na co dzień bywa jednak powolny, a większa dynamiką wykazuje się dopiero wtedy, gdy zostaje postawiony pod ścianą. Jego analityczny umysł potrafi spłatać mu figla, gdy za dużo czasu poświęca na analizowanie różnych rzeczy, nawet gdy chodzi o błahostki. W życiu jest zmienny, dlatego trudno mu spędzić dłuższy okres w jednej pracy. To może komplikować jego karierę zawodową, która jednak nie jest dla niego priorytetem.

Predyspozycje zawodowe

Feliks to bardzo wszechstronna osoba, która może osiągnąć sukcesy w różnych zawodach. W związku z tym trudno wybrać te, które są najbardziej dopasowane do jego potrzeb. Z powodzeniem może wykonywać zawód polityka lub pracować w administracji publicznej.

Patroni Feliksa

  • Św. Feliks I – to jeden z papieży, który odpowiedzialny jest za wydanie dekretu o odprawianiu mszy świętych w intencji męczenników.
  • Św. Feliks z Noli – to czczony jako męczennik kapłan, który zmarł w 260 roku. Wcześniej przeżył liczne tortury w trakcie prześladowania chrześcijan za cesarza Decjusza.
  • Św. Feliks III to kolejny papież, który za zadanie obrał sobie zwalczanie herezji. Zmarł w 492 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *