Kategorie
Imiona na literę F Imiona żeńskie

Felicja

Znaczenie imienia Felicja

Felicja to kobieta, która na co dzień imponuje swoim opanowaniem i spokojem. Znana jest z tego, że kieruje się szlachetnymi pobudkami i jest bardzo prawa. To sprawia, że cieszy się powszechnym szacunek zarówno wśród przyjaciół oraz współpracowników. Felicja jest kobietą, które posiada bardzo pozytywne cechy. Jest dobroduszna i lubi wspierać inne osoby, przez co chętnie angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Do wszystkiego podchodzi z należytą powagą i odpowiedzialnością, zarówno w pracy oraz w życiu prywatnym. W krótkiej chwili jest w stanie przeprowadzić dokładną analizę i podjąć bardzo ważne decyzje. To sprawia, że jest również bardzo cenionym pracownikiem na stanowiskach kierowniczych. Zawsze stara się mieć wyjście B oraz posiada bardzo dobrą intuicję wobec innych ludzi. Na co dzień jest bardzo towarzyska, lubi przyjmować gości i dobrze się bawić. Z drugiej strony, bywają również chwilę, w których zamyka się w sobie. Ma  łagodne usposobienie i bardzo rzadko wybucha, jednak ma uśpiony temperament. W związku jest bardzo oddana i dba o dobro rodzinne.

Pochodzenie imienia Felicja

Imię Felicja pochodzi z języka łacińskiego. Prawdopodobnie wywodzi się od słowa “felix”, czyli łaskawy, życzliwy. Oznacza osobę, która jest szczęśliwa lub niesie szczęście.

Zamiłowania i hobby

W wolnym czasie Felicja uwielbia spędzać czas z przyjaciółmi. Jest dobrą organizatorką, dlatego często imprezy organizuje właśnie w swoim domu. Ma analityczny umysł, dlatego w wolnym czasie lubi rozwiązywać zagadki intelektualne. Jest również ciekawa świata, co przekłada się na jej chęć podróżowania i poznawania nowych kultur.

Praca i kariera zawodowa

Felicja to kobieta, która jest bardzo ceniona na rynku pracy. Jej atutem jest to, że nigdy się nie poddaje, dzięki czemu potrafi pracować w firmach zarówno w ich najlepszych momentach oraz w trakcie okresów przejściowych, a nawet kryzysów. W pracy jest opanowana oraz potrafi radzić sobie nawet z największymi wyzwaniami. Z drugiej strony nie chce również się bardzo angażować, dlatego obowiązki powinno jej się powierzać bardzo rozważnie. Ma analityczny umysł i jest bardzo przedsiębiorcza, dzięki czemu może być pracownikiem lub właścicielem firmy. W obu funkcjach powinna się sprawdzić bardzo dobrze.

Predyspozycje zawodowe

Felicja doskonale sprawdzi się w pracy przy komputerze. Może być świetnym analitykiem lub bankierem, a także programistą lub informatykiem. To zawody idealnie skrojone dla niej. Z drugiej strony może również sprawdzić się w pracy w mediach. Prowadzenie własnej firmy również nie powinno być dla niej żadnym wyzwaniem.

Patroni Felicji

  • Św. Felicja – to jedna z męczennic w Nikomedii. Została zabita na początku IV wieku za panowania cesarza Dioklecjana i prześladowań chrześcijan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *