Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę F

Filip

Znaczenie imienia Filip

Filip to mężczyzna, który ma bardzo wrażliwe usposobienie. W związku z tym w swoim życiu emanuje dobrocią i czułością. Dzięki temu ma liczne grono zaufanych przyjaciół, którzy wiedzą, że w każdej sytuacji mogą na niego liczyć. Jest dobroduszny i pomocny oraz dobrze odnajduje się w roli uczuciowego doradcy. Umie dostrzec inne osoby, co również jest doceniane. Nie myśli tylko o sobie. Jednocześnie ma w sobie bardzo duże pokłady energii, które potrafi umiejętnie spożytkować w życiu prywatnym oraz zawodowym. Doskonale odnajduje się na różnego rodzaju przyjęciach i imprezach, jednak lubi również spędzać czas na łonie natury. Ma swoje zdanie i nie tak łatwo ulega wpływom innych osób, co jest jego dobrą stroną. Uczy się na błędach swoich i cudzych, ponieważ jest bardzo otwartym człowiekiem. Jego działanie charakteryzuje ciężka praca, którą lubi, ponieważ zależy mu na jak najlepszym statusie życia. Cieszy się bardzo dużym powodzeniem u kobiet, ponieważ jest elokwentny i bardzo i siebie dba. Gdy założy rodzinę, jest bardzo dobrym mężem i ojcem.

Pochodzenie imienia Filip

Imię Filip pochodzi z języka greckiego i prawdopodobnie wywodzi się od słowa “filihippos”, czyli ten, który kocha i zna się na koniach.

Zamiłowania i hobby

Bogate wnętrze Filipa sprawia, że uwielbia on otaczać się pięknem. Bardzo często spotkacie go na koncertach lub w galeriach sztuki. Zdecydowanie lubi doświadczać muzyki i innych rodzajów artyzmu. Lubi również wypady poza miasto oraz podróże w gronie najbliższych. Jest także nieocenionym towarzyszem podczas imprez, ponieważ uwielbia spędzać czas z przyjaciółmi na dobrej zabawie.

Praca i kariera zawodowa

Filip jest cenionym pracownikiem. Jego intuicja pomaga mu w dokonywaniu właściwych wyborów, dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko błędów zawodowych. Jest mądry życiowo, co również przekłada się na jego karierę i poczynania zawodowe. Cechuje się dużym zaangażowaniem w swoją pracę, dlatego bardzo często pełni role kierownicze lub powierzane mu są wymagające projekty o dużym znaczeniu. Gdy w pracy zaczyna się nudzić lub poziom trudności maleje, zdarza mu się wycofywać lub nawet poszukiwać innych alternatyw. Wówczas może być źle odbierany przez pracodawców, co może wpłynąć na trudności z awansem. Ceni sobie dobrobyt i wygodne życie, więc zdarza mu się pracować nawet po kilkanaście godzin dziennie, aby jeszcze więcej zarobić. Zazwyczaj ciężką pracą dochodzi do swoich celów.

Predyspozycje zawodowe

Filip pod kątem zawodowym jest bardzo wszechstronny i powinien odnaleźć się w każdym zawodzie. Ważne, by pełnił ważną funkcję, gdzie cały czas się coś dzieje. Lubi czuć na swoich barkach odpowiedzialność.

Patroni Filipa

  • Św. Filip Apostoł – w Ewangelii Jana jest wspominany jako pośrednik między Jezusem i poganami. Został ukamienowany za panowania cesarza Dioklecjana, a następnie ukrzyżowany. Jest patronem czapników.
  • Filip Diakon – to jeden z 7 diakonów jerozolimskich, który nazywany był również Ewangelistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *