Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę F

Franciszek

Znaczenie imienia Franciszek

Franciszek jest mężczyzną, który ma bardzo złożony charakter, przez co może być trudny w codziennym życiu. Wiele osób zwraca nawet uwagę na jego podwójną osobowość. Zdecydowanie ma tendencję do popadania w różnego rodzaju skrajności. Chce za wszelką cenę mieć rację i stara się to udowodnić. Z pozoru jest pewnym siebie mężczyzną, choć w jego wnętrzu cały czas rozgrywa się walka i ma momenty zawahania. Stara się tego oczywiście nie okazywać. W pracy i w dążeniu do celu jest bardzo wytrwały, co procentuje w karierze zawodowej oraz w życiu prywatnym. W życiu stara się mieć wszystko zaplanowane i dokładnie ustalone. Lubi czuć się doceniany, dlatego walczy o uznanie innych osób. Dla przyjaciół jest bardzo lojalny i pomocny. Ma bardzo dobre serce i doskonale odnajduje się w kontaktach z dziećmi, dlatego jest dobrym ojcem, ale również nauczycielem lub opiekunem. Jego codzienne życie spotyka się z szacunkiem innych osób, ponieważ jest szlachetny i dba o pielęgnowanie najwyższych wartości. Z drugiej strony dość łatwo można go obrazić, ponieważ bywa obrażalski.

Pochodzenie imienia Franciszek

Imię Franciszek pochodzi z języka germańskiego. Prawdopodobnie wzięło się od słowa “frank”, które oznacza wolność. Imię to oznacza człowieka, który jest wolny lub pochodzi z plemienia Franków. Według dostępnych dokumentów, pierwszy imię to nosił Franciszek z Asyżu, który następnie został uświęcony.

Zamiłowania i hobby

Franciszek ma duszę romantyka, dlatego uwielbia sztukę. Wśród jego największych hobby znajdują się między innymi muzyka, literatura, czy też dobre kino. Spotkacie go również na wystawach sztuki. W wolnych chwilach lubi zatracić się w rozmyślaniach filozoficznych, w tym również z dziedziny teologii. Jest typem domownika, który uwielbia spędzać czas ze swoimi bliskimi.

Praca i kariera zawodowa

W pracy może być bardzo trudny do współżycia. Ma problem z przyjmowaniem rad i poleceń, dlatego zdecydowanie lepiej sprawdza się w roli nauczyciela lub kierownika, który cieszy się autorytetem. Na co dzień jest pewny siebie i stara się to pokazywać również w życiu zawodowym. Walka o jak najwyższe stanowisko i obecny wyścig szczurów są zdecydowanie nie dla niego. Woli spokój i nie szuka poklasku za wszelką cenę. W dążeniu do celu jest bardzo konsekwentny, co może być jego atutem na rynku pracy.

Predyspozycje zawodowe

Franciszek to człowiek wielu talentów, jednak najlepiej sprawdzi się w roli nauczyciela, nawet akademickiego lub naukowca, który będzie cieszył się powszechnym szacunkiem. Może być również wybitnej klasy artystą lub filozofem.

Patroni Franciszka

  • Św. Franciszek z Asyżu – założyciel zakonu franciszkanów, który żył na przełomie XII i XIII wieku we Włoszech. Jest patronem Włoch, biedaków oraz pokoju.
  • Św. Franciszek Salezy – to jeden z biskupów Genewy, który znany jest ze swoich prac z zakresu ascetyki.
  • Św. Franciszek Ksawery – hiszpański jezuita, który był jednym z pierwszych członków zakonu Ignacego Loyoli. Pełnił rolę misjonarza na terenach azjatyckich.
  • Św. Franciszek z Paoli – to włoski pustelnik i franciszkanin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *