Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę G

Gerard

Znaczenie imienia Gerard

Gerard to mężczyzna, który na co dzień jest bardzo poukładany i skrupulatny. Można to zauważyć zarówno w jego prywatnym oraz zawodowym życiu. Należy do osób, które muszą czerpać satysfakcję z tego co robią, w przeciwnym razie nie podejmują się danego przedsięwzięcia. Ponad karierę stawia sobie spokojne życie, dlatego bardzo cieszy się z awansów i zaszczytów, które zdobywają jego przyjaciele. Sam wówczas zostaje nieco na uboczu. Doskonale sprawdza się jednak na stanowiskach kierowniczych, co doceniane jest przez pracodawców. W życiu prywatnym jest doskonałym doradcą dla swoich przyjaciół i członków rodziny. Mimo, że nie dąży za wszelką cenę do kariery, ma bardzo silny charakter i jest w stanie poradzić sobie nawet z największymi wyzwaniami w życiu. Lubi wszystko dokładnie zaplanować i nawet w codziennym życiu, ma obraną określoną strategię, której następnie się trzyma. Jest szanowanym mężczyzną, który cieszy się dużą sympatią i popularnością wśród przyjaciół i znajomych. Stroni od wystawnego życia i dużych przyjęć. Zdecydowanie lepiej odnajduje się we własnej samotni lub w gronie bliskich przyjaciół

Pochodzenie imienia Gerard

Imię Gerard pochodzi z języka starogermańskiego. Wywodzi się dokładnie od słów takich jak “ger”, czyli oszczep, oraz “hart”, czyli silny lub odważny. Imię Gerard oznacza mężczyznę, który jest bardzo odważny i umie posługiwać się oszczepem. Z drugiej strony, ten ostatni to również symbol władzy, dlatego Gerard może oznaczać władcę.

Zamiłowania i hobby

Gerard uwielbia spędzać czas w pojedynkę, a także w gronie najbliższych przyjaciół lub rodziny. Unika dużych skupisk ludzi i wystawnych przyjęć. Od nich woli prostotę oraz czas spędzony na łonie natury lub w domu w towarzystwie dobrej książki lub serialu. W ten sposób najefektywniej odpoczywa i zbiera siły na wyzwania kolejnych dni.

Praca i kariera zawodowa

W codziennej pracy Gerard wykazuje się bardzo dużą cierpliwością i dokładnością. Dzięki temu jest bardzo ceniony na rynku pracy i cierpliwie buduje swoją pozycję zawodową, choć nie dąży za wszelką cenę do sukcesu. Często woli się wycofać, aby mogli skorzystać na tym jego przyjaciele. Sprawdzi się zarówno w roli pracownika szeregowego oraz kierownika, ponieważ ma dar do zjednywania sobie ludzi oraz zarządzania nimi. Decyzje podejmuje bardzo sprawiedliwie i w oparciu o logiczne argumenty.

Predyspozycje zawodowe

Skrupulatność i uwaga Gerarda sprawiają, że będzie świetnym naukowcem lub ekonomistą. W swojej samotni może założyć również hodowlę zwierząt. Umiejętność pracy z ludźmi oraz ich zrozumienia to cechy, które przydadzą się w pracy w roli pedagoga lub psychologa, do której również ma predyspozycje.

Patroni Gerarda

  • Św. Gerard Majella – to włoski zakonnik z XVIII wieku, który potrafił uzdrawiać chorych oraz przepowiadać przyszłość.
  • Św. Gerard – węgierski biskup Csanad, który żył na przełomie X i XI wieku. Został zamordowany przez pogan, a dla Węgrów stał się największym autorytetem moralnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *