Kategorie
Imiona na literę G Imiona żeńskie

Gabriela

Znaczenie imienia Gabriela

Kobieta o imieniu Gabriela to osoba, która posiada spokojne usposobienie oraz bardzo bogatą i interesującą osobowość. Na co dzień często pracuje w ukryciu, jako wsparcie dla osób, które są na pierwszym planie. Wykonuje pracę w cieniu innych, jednak jest nieoceniona i bardzo potrzebna. Potrafi znaleźć odpowiedni balans pomiędzy dynamicznym życiem na wysokich obrotach oraz spokojem. Zdecydowanie lepiej odnajduje się jako pracownik lub osoba w związku, gdzie towarzyszy jej silna i przywódcza osoba. Uwielbia domowe ciepło, dlatego z lubością dba o swój dom i rodzinę. Jest bardzo towarzyska, jednak ogranicza się przede wszystkim do wąskiego grona najbardziej zaufanych przyjaciół. Na co dzień jest optymistyczna, co spotyka się z bardzo dużym uznaniem znajomych, których również zaraża pozytywną energią. Świetnie czuje się w roli osoby, która pomaga potrzebującym. Dzięki temu często angażuje się w akcje charytatywne lub społeczne. W sferze uczuciowej potrafi być prawdziwym wulkanem, przez co może delikatnie ociągać się z założeniem stałego związku i rodziny.

Pochodzenie imienia Gabriela

Imię Gabriela jest żeńskim odpowiednikiem męskiego imienia abriel. Pochodzi ono z języka hebrajskiego i oznacza osobę, która jest Bożym wojownikiem. Imię to wywodzi się od słów takich jak “geber” oraz “el”.

Zamiłowania i hobby

Gabriela należy do osób, które są na ogół spokojne. Uwielbia spędzać czas na domowych czynnościach. Potrafi wiele godzin spędzić przy ulubionym serialu, czy też z serią książek w ręce. To typ domatora, który rzadko zapuszcza się w dalekie podróże. Wolny czas spędza również w gronie najbardziej zaufanych przyjaciół, jednak sama rzadko wychodzi z inicjatywą spotkania lub zorganizowania przyjęcia.

Praca i kariera zawodowa

Gabriela systematycznie i z powodzeniem buduje swoją pozycję zawodową. Jest dokładna  w tym co robi i wkłada dużo zaangażowania nawet w podstawowe obowiązki. Dzięki temu jest ceniona na rynku pracy i można powierzać jej nawet najbardziej wymagające zadania. Zdecydowanie gorzej sprawdzi się w roli kierownika lub właściciela firmy, ponieważ brakuje jej przebojowości i cech przywódczych. Jest pracowita i zaradna, dlatego można jej zaufać w wielu sytuacjach. Nie lubi zmian, dlatego w jednej firmie potrafi pracować wiele lat.

Predyspozycje zawodowe

Gabriela jest osobą, która zdecydowanie lepiej sprawdza się w roli pracownika. W pracy potrzebuje ruchu, dlatego wśród jej wymarzonych zawodów znajdują się takie jak: dziennikarka, stewardessa, czy też modelka. Prowadzenie własnego biznesu zdecydowanie nie jest dla niej.

Patroni Gabrieli

  • Bł. Gabriela Bourla – to francuska zakonnica, która żyła w XVIII wieku. Została stracona na gilotynie podczas rewolucji francuskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *