Kategorie
Imiona na literę H Imiona żeńskie

Helena

Znaczenie imienia Helena

Helena jest kobietą o bardzo delikatnym i uczuciowym usposobieniu. Jest niezwykle czuła na piękno oraz wrażliwa na sztukę, dlatego uwielbia spędzać czas przy dobrej książce lub podczas wypadów do teatru na premiery nowych tytułów. Na co dzień jest bardzo zmysłowa i kobieca, dzięki czemu nie narzeka na brak zainteresowania wśród licznych adoratorów. To wszystko idzie w parze z wrodzoną i odpowiednio zbalansowaną pewnością siebie oraz cechami przywódczymi. Umiejętnie zarządza innymi osobami, dlatego bez obaw można powierzyć jej stanowiska kierownicze. Gorzej sprawdza się w roli osoby, która ma wykonywać rozkazy innych osób. Na co dzień jest szlachetna i sprawiedliwa, dzięki czemu jest cenioną towarzyszką życia, przyjaciółką oraz współpracownikiem. To klasyczny typ introwertyczki, która lubi uciekać w świat marzeń. Najlepiej czuje się sama ze sobą. Kobiety bardzo często jej zazdroszczą, a wśród mężczyzn budzi ona nieskrywany zachwyt. Gdy stworzy związek, potrzebuje w nim poczucia opieki i bezpieczeństwa. Wówczas jest niezwykle oddana i wierna.

Pochodzenie imienia Helena

Żeńskie imię Helena pochodzi z języka greckiego. Prawdopodobnie wywodzi się od słów “hele”, czyli blask, “helane”, czyli pochodnia lub “selene” – księżyc. Greckie “helene” to również określenie koszta trzcinowego używanego w lokalnym święcie. Zniekształceniem tego imienia jest popularna Halina.

Zamiłowania i hobby

Helena to introwertyczka, która najlepiej odnajduje się we własnym świecie. W związku z tym wolny czas lubi spędzać w samotni, w towarzystwie książek i filmy. Jest bardzo wrażliwa artystycznie, dlatego z chęcią wychodzi również do teatrów lub opery. Chętnie spędza czas ze swoimi przyjaciółmi, jednak jest to bardzo wąskie grono tylko najbardziej zaufanych osób, które i tak stara się  trzymać na dystans.

Praca i kariera zawodowa

Helena ma ogromne możliwości w zakresie wykonywania prac artystycznych. To marzycielka, która chciałaby opływać w sławie i luksusach. W codziennym życiu jest niezwykle kobieca, dlatego będzie cenioną aktorką, malarką, czy też poetką. Dobrze sprawdzi się również w zawodach związanych z modą, teatrem i sztuką, gdzie nie zawsze musi realizować część artystyczną. Cechuje się inteligencją syntetyczną oraz może mieć problemy ze znoszeniem porażek, dlatego nie warto powierzać jej bardzo wymagających zadań. Może być również cenioną dziennikarką lub recenzentką.

Predyspozycje zawodowe

Helena doskonale sprawdzi się w zawodach artystycznych. Ma predyspozycje do bycia cenioną modelką lub projektantką mody, a także dekoratorką wnętrz lub artystką. Powinna sprawdzić się również w roli historyka lub archeologa.

Patroni Heleny

  • Św. Helena Szwedzka – to pobożna osoba, która na co dzień pomagała innym. Zmarła w XII wieku.
  • Św. Helena Dziewica – święta, która pochodziła z Francji, jednak brak więcej informacji o jej życiu.
  • Św. Helena – była cesarzową i żoną Konstancjusza, a także matką Konstantyna Wielkiego. Nawróciła się na chrześcijaństwo, a następnie znana była ze swojego miłosierdzia jako władczyni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *