Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę H

Henryk

Znaczenie imienia Henryk

Henryk jest mężczyzną, który nie posiada łatwego w obyciu charakteru. Mimo tego, spotyka się z sympatią wielu osób oraz jest w stanie zawierać trwałe przyjaźnie. Jest również doskonałym kompanem do wspólnych wypadów lub przyjęć, gdzie często staje się prawdziwą duszą towarzystwa. Na co dzień ma usposobienie nieśmiałego choleryka, który z uporem dąży do realizacji swoich celów. W życiu prywatnym i zawodowym jest bardzo uparty i pracowity, dzięki czemu jest cenionym współtowarzyszem życia i pracownikiem. Posiada liczne talenty i zainteresowania, dlatego z powodzeniem odnajdzie się w wielu sytuacjach. Potrzebuje kontaktu z ludźmi do szczęścia i źle czuje się w swojej samotni. Wiele osób nazywa go prawdziwym wulkanem, który w mgnieniu oka ze spokojnego człowieka może zmienić się w wybuchową jednostkę. Taka zmienność, nie należy do jego najmocniejszych stron. Ma smykałkę do interesów, dlatego szybko odnosi sukces zawodowy. Jego minusem może być brak dostrzegania własnych błędów i szukanie zawsze usprawiedliwienia.

Pochodzenie imienia Henryk

Męskie imię Henryk pochodzi z języka starogermańskiego i powstało ze zlepka słów “heim”, czyli dom oraz “richi”, czyli potężny lub bogaty. W tłumaczeniu, Henryk to mężczyzna który ma bogaty dom lub jest władcą kraju, bądź danego regionu. Żeńską odmianą tego imienia jest Henryka.

Zamiłowania i hobby

Henryk uwielbia dynamiczne i bogate życie. Dużo czasu spędza podczas wystawnych przyjęć oraz spełniając swoje zachcianki. Wśród nich znajdują się między innymi dalekie podróże, czy też próbowanie sportów ekstremalnych. Lubi otaczać się błyskotkami i nowoczesną elektroniką, dlatego wśród jego hobby znajduje się również chodzenie po sklepach oraz robienie domowych zakupów.

Praca i kariera zawodowa

Henryk posiada wiele talentów, które z powodzeniem może wykorzystywać w pracy. W związku z tym jest ceniony na rynku pracy oraz nie ma problemów z budowaniem szybkiej i skutecznej kariery zawodowej. Na co dzień jest bardzo dynamiczny i konkretny, a także odnajduje się w pracy zespołowej, dlatego z powodzeniem może stać się ważnym elementem zespołu projektowego. Jego minusem jest chęć zarządzania pracą innych, przez co może nie poświęcić wystarczająco dużo czasu i uwagi swoim obowiązkom. Wówczas musi nadrabiać je po godzinach lub nie są one wykonywane na najwyższym poziomie. Dobrze sprawdza się w roli osoby zarządzającej organizacją lub przedsiębiorcy.

Predyspozycje zawodowe

Styl życia oraz charakter Henryka sprawiają, że dobrze odnajduje się w technicznych zawodach. Będzie dobrym inżynierem, mechanikiem lub budowniczym. Ma również predyspozycje do bycia handlowcem lub politykiem.

Patroni Henryka

  • Św. Henryk II – wielki władca niemiecki, który żył na przełomie X i XI wieku. BYł między innymi królem Bawarii, Niemiec, a także cesarzem. Swoje życie poświęcił między innymi na budowę kościołów i umacnianie chrześcijaństwa.
  • Św. Henryk – jest patronem Finlandii. Został zamordowany w XII wieku na jej terenie, gdzie pozostawał w celach ewangelickich, choć sam pochodził ze Szwecji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *